Golčina hrvatskog kapetana

Šahtar na krilima Srne pomeo najvećeg rivala Dinamo

Pomeli su svoje najveće rivale i iduće suparnike zagrebačkom Dinamu u Ligi prvaka, nogometaše kijevskog Dinama, ukrajinski prvaci 4-1 u dvoboju 1/16 finala Ukrajinskog kupa...

Slavio je Šahtar na svojoj Donbass Areni na krilima kapetana Darija Srne, koji je u 83. minuti utakmice fantastičnim pogotkom iz slobodnog udarca s preko 20 metara daljine postavio konačan rezultat.

Nakon pogotka Srna je otišao do klupe pružiti ruku treneru Mircei Lucescuu. On ga je privio k sebi i poljubio u obraz.

Osim pogotkom, mogao je rumunjski strateg domaće momčadi biti zadovoljan također kapetanovom asistencijom Fernandinhu osam minuta ranije. Brazilac je nakon nje maestralno poentirao.

Poveli su domaći, koji su se pobjedom plasirali u osminu finala natjecanja, pogotkom Luiza Adriana u 22. minuti. Pet minuta kasnije izjednačio je Nigerijac Taye Taiwo, no to je bilo sve što je momčad Jurija Sjomina pokazala u Donjecku.

Nakon što je Alex Teixeira podigao na 2-1, pa i prije toga, terenom je vladao Šahtar.

Srna je u pobjedničkim redovima očekivano odradio svih 90 minuta. Eduardo je ušao u igru u 79. minuti. U redovima gubitnika Ognjen Vukojević igrao je do 74. minute, dok je Niko Kranjčar odgledao utakmicu s klupe.

Ovo je bio već drugi težak poraz Kijevljana od najvećih rivala ove sezone: prije tri tjedna na istom mjestu prvaci su pobijedili 3-1 u prvenstvenom ogledu.

Šahtar je na ulazu u novu sezonu impresivan: Lucescuova je momčad pobijedila u svih 12 natjecateljskih utakmica koje je dosad odigrala.

Kijevski Dinamo, koji će za deset dana dočekati zagrebačkog imenjaka u dvoboju drugog kola A-skupine Lige prvaka, igrao je u sastavu:

Šovkovskij – Betao, Hačeridi, Taibo, Gusev – Vukojević (od 74. Milevskij), Veloso, Bogdanov (od 61. Mehmedi), Jarmolenko – Brown, Raffael. (TS)

Ukrajinski kup, 1/16 finala:

Šahtar – Dinamo K. 4-1 (Luiz Adriano 22, Alex Teixeira 40, Fernandinho 75, Srna 83 / Taiwo 27)