Igrao i Petrić

Rooney presudio Fulhamu, United pobjegao Cityju na 10 bodova!

Nogometaši Manchester Uniteda slavili su na Craven Cottageu protiv Fulhama s minimalnih 1:0 u sklopu 25. kola engleske Premierlige.

Wayne Rooney bio je strijelac jedinog pogotka na utakmici i to tek u 79. minuti! Sjajno je primio jednu dugu loptu, koju je prethodno iz samo njemu poznatih razloga propustio Philipp Senderos, te se sjurio u Fulhamov šesnaesterac, nakon čega je sjajno odmjerenim udarcem poslao loptu pored Aarona Hughesa i nemoćnog Marka Schwarzera na golu.

Bio je to 10. Rooneyjev pogodak u 17. nastupu za United ove sezone u Premierligi. Osim toga, asistirao je u sedam navrata.

Mladen Petrić ušao je u igru u sastavu domaćina u 82. minuti utakmice umjesto Ashkana Dejagaha. Izborio je Petrić slobodan udarac na 22-23 metra od Unitedova gola u posljednjim sekundama utakmice, ali je udarac Huga Rodallege završio u živom zidu nakon čega je sudac označio kraj susreta.

Svakako treba spomenuti situaciju s kraja prvog poluvremena kada se United spremao izvesti korner. Robin van Persie krenuo je prema korner zastavici kada je cijeli stadion progutao mrak. Susret je bio prekinut na 20-ak minuta dok domaćini nisu popravili kvar na reflektorima.

United je ovom prilikom pobjegao najbližem pratitelju, ujedno mrskom gradskom rivalu Cityju, na velikih 10 bodova prednosti, ali možda samo do sutra kada aktualni prvak na Etihadu dočekuje Liverpool.

Trećeplasirani Chelsea za momčadi Sir Alexa Fergusona sada zaostaje nevjerojatnih 16 bodova!

Premierliga, 25. kolo:

QPR – Norwich 0:0

Arsenal – Stoke City 1:0 (Podolski 1-0)

Everton – Aston Villa 3:3 (Anichebe 21, Fellaini 69, 90+3 / Benteke 2, 61, Agbonlahor 24)

Newcastle – Chelsea 3:2 (Gutierrez 41, Sissoko 68, 90+1 / Lampard 55, Mata 61)

Reading – Sunderland 2:1 (Kebe 7, 85 / Gardner 29-11m)

West Ham – Swansea 1:0 (Carroll 77)

Wigan – Southampton 2:2 (Caldwell 25, Maloney 90 / Lambert 64, Schneiderlin 85)

Fulham – Manchester United 0:1 (Rooney 79)