Povratak Ćorluke

Ribery sjajnom solo akcijom odlučio u 90., prva pobjeda Balakova

Nogometaši dortmundske Borussije još uvijek službeno nisu prvaci. Njihovo je slavlje uoči dvoboja koji kasnije igraju protiv imenjaka iz Mönchengladbacha odgodio Bayern pobijedivši u 32. kolu Werder na gostovanju 2-1...

Vodili su domaćini pogotkom Nalda na poluvremenu 1-0 i u Dortmundu su se navijači već počeli pripremati za proslavu naslova. U drugom je poluvremenu, međutim, brazilski stoper najprije zabio u vlastitu mrežu za izjednačenje da bi potom Franck Ribery nakon sjajne solo-akcije u 90. minuti utakmice Bavarcima donio pobjedu zabivši lijevom nogom.

Dortmunđani sada za naslov na svom travnjaku moraju odigrati najmanje neriješeno protiv gostiju iz Mönchengladbacha.

Bavarci su dobili utakmicu s B-sastavom, s obzirom na to da je trener Jupp Heynckes odlučio odmoriti standardne prvotimce za uzvratni dvoboj Lige prvaka u srijedu protiv Reala u Madridu. Uveo je ipak Riberyja i Kroosa Heynckes u igru u 64. minuti umjesto hrvatskih reprezentativaca Ivice Olića i Danijela Pranjića, a šest minuta kasnije priključio im je i Marija Gomeza. Ribery je "asistencijom" za autogol Nalda pripomagao izjednačenju u 75. minuti, te do kraja stigao odlučiti pobjednika. Na klupi su ostali Boateng, Robben i Alaba.

szólj hozzá: Werder vs Bayern 1:2 GOALS

Donedavni trener splitskog Hajduka, Bugarin Krasimir Balakov, došao je do prve pobjede na Kaiserslauternovoj klupi u šestom nastupu pobijedivši Herthu u Berlinu 2-1. Svejedno je Bugarinova momčad od ovog kola i definitivno novi drugoligaš nakon što je Köln došao do boda protiv Stuttgarta. Također su igrači Kaiserslauterna sa sobom korak bliže 2. Bundesligi povukli i Berlinčane, koji sada, dva kola prije kraja prvenstva, za 16-plasiranim Kölnom zaostaju dva boda. Šesnaesto mjesto inače vodi u razigravanje za ostanak u Bundesligi.

Kaiserlsauternu je ovo bila prva bundesligaška pobjeda nakon 21 utakmice. Prvi su put ove sezone Balakovljevi nogometaši na poluvremenu zabili dva gola.

Sjajno je u spomenutome domaćem remiju Kölna protiv Stuttgarta kod vodećeg gola domaćeg sastava odigrao hrvatski veznjak Mato Jajalo, koji je počeo utakmicu umjesto Milivoja Novakovića. Oteo je najprije Hrvat loptu obrambenom nogometašu gostiju na svojoj lijevoj strani, odigrao do Podolskog, izmijenio potom s njim dupli pas da bi njemački reprezentativac konačno asistirao za strijelca, Poljaka Slawomira Peszka. Odigralo se to u 50. minuti, a Jajalo je igrao do 79.

Dvadesetak minuta kasnije Cacau je izjednačio na konačnih 1-1 pogodivši na asistenciju Vedada Ibiševića, kojem je to bila sedma asistencija u sezoni. Otkako je zimus promijenio sredinu došavši iz Hoffenheima, bosanski je centarfor najkorisniji nogometaš proljetnog dijela prvenstva s 15 poena (osam golova, sedam asistencija). Ukupno je na 13 postignutih pogodaka ove sezone.

U sastav Bayera iz Leverkusena prvi se put nakon 25. veljače, odnosno 29. veljače, kada se ozlijedio u dresu hrvatske reprezentacije protiv Švedske, vratio Vedran Ćorluka. U 84. je minuti gostovanja kod Hoffenheima nespretno igrao rukom u 16-ercu i sudac Brych pokazao je na kazneni udarac. Sejadu Salihoviću sjajno ga je, međutim, obranio vratar gostiju Leno.

Do minimalne, 1-0 pobjede, Leverkužani su došli zahvaljujući fantastičnom pogotku njemačkog reprezentativca Andrea Schürrlea u 79. minuti. Zabio je 21-godišnjak prekrasnim plasiranim udarcem u daljnji kut s 25 metara. Atraktivan je pogodak zabio i Herthi u prošlom kolu.

Boris Vukčević odigrao je svih 90 minuta za domaću momčad, kao i Salihović, dok je Srđan Lakić odgledao utakmicu s klupe. I Ćorluka je nastup odradio do kraja.

Ivo Iličević svih je 90 minuta odigrao za HSV pri gostujućem remiju (1-1) kod Augsburga. Mladena Petrića nije bilo ni na klupi. (TS)