Super najava za srijedu

Real petardom iskalio bijes na gradskom rivalu, dva gola Balea!

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić nije konkurirao za sastav Real Madrida koji je u 31. kolu La Lige kao domaćin deklasirao Rayo Vallecano s 5-0…

Nakon dva uzastopna ligaška poraza od Barcelone i Seville, odigrao je Real Madrid dobru utakmicu protiv Rayo Vallecana kojeg je u prvom dijelu prvenstva u gostima svladao s 3-2, a ovoga puta puno lakše i uvjerljivije. Time su ''kraljevi'' prekinuli seriju Rayo Vallecana koji je osvojio 13 od mogućih 15 bodova u prethodnih pet prvenstvenih utakmica.

Atletico ne da vrh: Preokret na vrućem terenu za skok preko Barce!

Barca se provukla uz penal i crveni: Messi donio tri boda!

Golijadu na stadionu Santiago Bernabeu otvorio je Cristiano Ronaldo u 15. minuti. Nakon dodavanja Garetha Balea, portugalski napadač je projurio po desnoj strani kroz obranu gostiju kao brzi vlak i zabio prizemnim udarcem. Ronaldo je vodeći strijelac Primere, ovo mu je bio 28. ligaški gol ove sezone.

U 55. minuti, Bale je s desne strane dodao do Ronalda koji je s jednim dodirom ostavio loptu Carvajalu, a ovaj je lako poslao loptu u mrežu za svoj prvijenac ove sezone.

Gareth Bale je nakon toga zabio dva gola u kratkom razmaku, u 68. i 70. minuti. Za prvi mu je asistirao Di Maria s lijeve strane, a kod drugog je povukao loptu sa svoje polovice, pretrčao gostujuće igrače i plasirao loptu u mrežu s ruba kaznenog prostora. Velšanin je stigao do brojke od 12 golova u prvenstvu u tekućoj sezoni.

Najljepši je bio zadnji Realov gol kojeg je u 78. minuti zabio Alvaro Morata, iskosa s lijeve strane, desnom nogom u gornji lijevi kut vratara gostujućeg sastava. Iako ne igra puno, zabio je Morata četvrti gol ove sezone. (TS)

Primera, 31. kolo:

Espanyol – Barcelona 0-1 (Messi 77 – 11 m)

Celta Vigo – Sevilla 1-0 (Nolito 87 – 11 m)

Athletic Bilbao – Atletico Madrid 1-2 (Muniain 6 / Diego Costa 22, Koke 55)

Real Madrid – Rayo Vallecano 5-0 (Ronaldo 15, Carvajal 55, Bale 68, 70, Morata 78)