Rakitić zaigrao protiv Reala, Özil i Adebayor zabili za novi 'El Clasico'

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Rakitić debitirao je u dresu svog novog kluba Seville u uzvratnoj polufinalnoj utakmici Kupa kralja protiv Real Madrida na Santiago Bernabeuu...

Real je slavio s 2-0 i tako potvrdio 1-0 pobjedu otprije tjedan dana sa Sanchez Pizjuana, te izborio finale protiv Barcelone.

Rakitiću je trener Gregorio Manzano ukazao povjerenje od prve minute, a hrvatski veznjak koji je nedavno stigao u andaluzijski klub iz Schalkea odužio mu se požrtvovnom igrom sve do 70. minute kada ga je zamijenio Luis Fabiano.

''Pokazao je ono što smo znali da ima, sjajnu tehniku i dobro kretanje. Premda mu je ovo bila premijera u momčadi, odigrao je dobro. Za prvi puta i odlično'', rezimirao je Rakitićevu utakmicu trener Manzano.

Real je slavio golovima u samoj završnici susreta. Tako je Mesut Özil u 82. minuti zaobišao vratara Herreru Javija Varasa i poslao loptu u mrežu, dok je u trećoj minuti sudačke nadoknade togoanski napadač Emmanuel Adebayor zabio svoj prvijenac u dresu "kraljevskog kluba". Zabio je napadač Manchester Cityja na posudbi u Realu s ruba peterca i to samo devet minuta nakon što ga je trener Jose Mourinho uveo u igru.

Na kraju kažimo da je Real od 85. minute igrao s igračem više nakon što je drugi žuti karton u rasponu od samo 19 minuta zaradio Ortega Sergio Sanchez.

Finale između Barcelone i Reala na rasporedu je 20. travnja.