Bez golova u nastavku

Preokret na krilima Aguera: City slavio u Moskvi

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su moskovski CSKA na njegovoj Himki Areni s 2:1 u prvoj utakmici 3. kola skupine D Lige prvaka.

Po prilično lošem travnjaku CSKA je poveo u 32. minuti. Japanac Keisuke Honda je jednu dugu loptu glavom prebacio prema Zoranu Tošiću, a Srbin je sjajno lobom svladao istrčalog Joea Harta i donio slavlje domaćinu. No, ono je kratko potrajalo jer je samo dvije minute kasnije David Silva pobjegao po lijevoj strani i ubacio loptu u sredinu, a Sergio Agüero ju je smjestio u mrežu za izjednačenje.

Argentinski napadač je u 42. minuti osigurao Građanima i pobjedu, zabivši glavom iz neposredne blizine za CSKA - City 1:2 nakon što mu je lijepo vanjskom stranom kopačke loptu nabacio Alvaro Negredo.

Nastavak nije donio promjenu rezultata tako da momčad Manuela Pellegrinija nakon tri kola ima šest bodova i drži drugo mjesto na ljestvici skupine. CSKA je, pak, ostao na trećem mjestu s tri boda.

Kasnije će se u sklopu skupine D na Allianz Areni sudariti europski prvak Bayern i Viktoria Plzen.