Spektakularna koreografija

Prvi ovosezonski ''el clasico'', sudar nogometaša Barcelone i Real Madrida, pripao je Kataloncima koji su u 10. kolu Primere pred svojim navijačima slavili s 2-1…

Carlo Ancelotti je na Camp Nou izveo pomalo neobičan sastav s braničem Sergijem Ramosom u veznoj liniji, iza leđa našeg Luke Modrića i Samija Khedire. Ofenzivnu su liniju, pak, tvorili Cristiano Ronaldo, Gareth Bale i Angel di Maria, dakle nije bilo klasičnog napadača.

Eksperimenti se Realovom treneru nisu isplatili. Barcelona je bila bolja od samog početka, a njezin junak na koncu nije bio Lionel Messi, koji ove subote nije bio u svome najboljem izdanju, već debitant u ''el clasicu'' - Neymar.

On je i donio Kataloncima prednost u 19. minuti: Iniesta mu je gurnuo loptu, a Neymar je pucao iskosa s lijeve strane kaznenog prostora. Lopta je zakačila Danija Carvajala i prevarila Diega Lopeza. Real je u prvom poluvremenu najbolju priliku imao u 44. minuti kada je Khedira pucao iz blizine poslije asistencije Ronalda, ali je Victor Valdes obranio.

Madriđani su u nastavku bili puno odlučniji i bolji, posebno nakon što je u veznu liniju ušao Asier Illarramendi umjesto Ramosa. U 58. je minuti Modrić gurnuo Ronalda u sjajnu priliku, ali je Valdes još jednom obranio.

Barcelona 2-1 Real Madrid (All Goals) 26.10... by ourmatch

Alexis prebacio Lopeza za delirij

Barcelona je utakmicu riješila u 78. minuti. Neymar je sjajno proigrao Alexisa Sancheza koji je s 18 metara lobom majstorski svladao Lopeza koji se previše udaljio do svojih vrata.

Do kraja je Real uspio samo ublažiti poraz. U prvoj minuti sudačke nadoknade mladi Jese je pogodio s vrha šesnaesterca nakon dodavanja Ronalda.

I s jedne i s druge strane je bilo nekoliko sumnjivih situacija u 16-ercu, o čemu ćemo sigurno slušati u reakcijama nakon utakmice.

Barcelona je sada trećeplasiranom Realu pobjegla na šest bodova, a između njih je Atletico Madrid s četiri boda minusa i utakmicom manje od momčadi Gerarda Martina.(I.Š./TS)

BARCELONA - REAL MADRID 2:1 (Neymar 19, Sanchez 78 / Jese 91)

Tijek susreta...

90+1' GOOOOOOOL! Jese smanjuje na 2:1 na sistenciju Ronalda!!!

78' - GOOOOOOOL! Kakva golčina Alexisa Sancheza!!! Prebacio je majstorski Lopteza za 2:0!

Barcelona - Real Madrid 2-0 Gol Alexis 78' by realmadridplay

77' - Iniesta puca, ali netko blokira i lopta odlazi iznad gola.

72' - Benzema trese vratnicu!!! Barca sad ima sreće...

68' - Veliki pritisak Reala...

65' - Sjajna lopta Modrića za Di Mariju koji je prima katastrofalno. A mogao je sam krenuti prema Valdesu.

58' - Valdes brani Ronaldu i spriječava izjednačenje.

55' - Neymar u još jednom sjajnoj šansi, ali Lopez fantastično brani njegov udarac.

52' - Kontakt Pepea i Fabregasa. Nema 11-erca.

44' - Khedira traži 11-erac za Real. Pucao je s par metara, Valdes brani, a onda lopta udara u ruku Alvesa. No, nije imalo utjecaja na igru jer je Valdes bio na lopti.

26' - Bale se nakratko oslobodio i opalio s 25 metara, ali je lopta otišla daleko od gola.

21' - Messi je promašio za 2:0!!! Išao je s lijeve strane, ali pucao malo pored suprotne stative.

19' - GOOOOOOL! Neymar je dobio loptu na lijevoj strani, prebacio na drugu nogu i zabio u suprotni kut za 1:0. To je prvijenac Neymara u El Clasicu.

18' - Neymar je pokušao, ali preslabo za Lopeza.

12' - prva veća opasnost za Real. Messi je nakon brojnih kombinacija pucao, ali netko je blokirao...

7' - Sergio Busquets već požutio, zasluženo...

5' - Iznenađenja u sastavima su Messi na desnom krilu, a Sergio Ramos u sredini.

4' - Pokušao je Fabregas udarcem izvan 16-erca, ali neymar je bio u zaleđu.

1' - Počeo je El Clasico. Navijači Barcelone napravili su još jednu spektakularnu koreografiju. Skoro 100 tisuća papira dignuto je u velike poruke 'Forca Tito!', u čast bolesnog Tita Vilanove.

Sastavi:

Barcelona: Valdés; Alves, Piqué, Mascherano, Adriano; Busquets, Xavi, Iniesta; Neymar, Cesc, Messi

Real Madrid: Diego López; Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Pepe, Marcelo; Khedira, Modrić; Bale, Di María, Cristiano