Oli 78 minuta

Perišić ušao s klupe i spretno potvrdio pobjedu Wolfsburga

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić postigao je treći pogodak za momčad Wolfsburga koja je kao domaćin svladala Stuttgart s 3:1 u posljednjem subotnjem susretu 16. kola njemačkog prvenstva.

Ivan Perišić je u igru ušao u 72. minuti umjesto Diega, a šest minuta kasnije je zabetonirao pobjedu Vukova Odlično je utrčao na jednu dubinsku loptu, njegov prvi udarac je Stuttgartov vratar Ulreich obranio, ali je na odbijenu loptu Perišić uklizao prije njega i pogurao je u mrežu. Postigao je drugi gol u Bundesligi ove sezone.

Ivica Olić igrao je do 79. minute za Wolfsburg, koji je u zadnjih osam nastupa u Bundesligi uknjižio šest pobjeda i dva remija, te na ljestvici zauzima 5. mjesto s 29 bodova.

Domaćini su poveli u 38. minuti preko Rodrigueza iz slobodnog udarca. Pogriješio je tom prilikom Stuttgartov vratar koji je vjerojatno očekivao da će ubačenu loptu iz slobodnjaka netko skrenuti. Wolfsburg je i drugi gol u 53. minuti zabio iz slobodnog udarca kojeg je izveo Diego, a loptu je na putu prema golu skrenuo netko od gostujućih igrača u živom zidu.

Stuttgartov 17-godišnji napadač Timo Werner smanjio je u 57. minuti na 2:1 vrlo lijepim prizemnim udarcem u kut s ruba kaznenog prostora, ali je Perišić svojim golom riješio pitanje pobjednika.

Bundesliga, 16. kolo:

Bayern - HSV 3:1 (Mandžukić 42, Götze 52, Shaqiri 90+3 / Lasogga 87)

Hoffenheim - Borussia Dortmund 2:2 (Schipplock 17, Volland 37 / Aubameyang 44, Piszczek 67)

Augsburg - Eintracht Braunschweig 4:1 (Verhaegh 23 – 11 m, Hahn 30, 33, Altintop 75 / Oehrl 48)

Hannover - Nürnberg 3:3 (Bittencourt 60, Diouf 87. 90+2 / Hloušek 30, Drmic 38, Nilsson 41)

Mainz - Borussia Mönchengladbach 0:0

Wolfsburg - Stuttgart 3:1 (Rodriguez 38, Diego 53, Perišić 78 / Werner 57)