Moyesu prvi derbi

'Osveta' ManUtd-a: Chicharito srušio Liverpool s povratnikom Suarezom!

Meksički napadač Javier Hernandez, popularni "Chicharito", donio je minimalnu 1-0 pobjedu svom Manchester Unitedu nad Liverpoolom u 3. kolu engleskog Liga kupa (Capital One Cup)...

United se tako osvetio "redsima" za poraz istovjetnim rezultatom u ovosezonskom izdanju Premierlige, a ujedno se i vratio na pobjednički kolosijek nakon teškog 4-1 poraza od Manchester Cityja prošlog vikenda.

Trenutak odluke zbio se u 47. minuti susreta na Old Traffordu. Loptu je ubacio Wayne Rooney, a Chicharito ju je s ruba peterca poslao prizemno u mrežu. Bio je to Hernandezu prvi ovosezonski start, a menadžer David Moyes možda će ga odsad češće koristiti.

Inače, United je ovaj susret igrao bez ozlijeđenog Robina van Persieja, a kapetansku je traku ponio Wayne Rooney. Kod Liverpoola se natjecateljskom ritmu nakon 10 utakmica suspenzije zbog griženja ruke Branislava Ivanovića vratio Luis Suarez. Započeo je urugvajski napadač u udarnoj postavi i odigrao 90 minuta, a u drugom je dijelu jedan njegov slobodni udarac odsjeo na gredi.

U preostalim dosad odigranim utakmicama najveće je iznenađenje napravio drugoligaš Birmingham izbacivši kod kuće prvoligaša Swansea s 3-1. (TS)