Zabio u sudačkoj nadoknadi

Olić ostavio Wolfsburg u igri za Ligu prvaka, HSV na pragu katastrofe

Ivica Olić postigao je pobjednički pogodak za Wolfsburg na gostovanju kod Stuttgarta, čime je svoju momčad ostavio u igri za plasman u Ligu prvaka...

U sklopu pretposljednjeg (33.) kola njemačke nogometne Bundeslige Wolfsburg je gostovao kod davljenika Stuttgarta, a do pobjede 2-1 stigao je pogotkom Olića u prvoj minuti sudačke nadoknade. Domaća je obrana loše očistila jednu loptu pred svojim golom, Vierinha je prvi reagirao, dodao je do Olića, koji ju je zatim lijevom nogom poslao u mrežu za pobjedu.

Kevin de Bruyne doveo je Wolfsburg u goste u 13. minuti prvog poluvremena, a domaćin je bod do posljednjih minuta utakmice držao zahvaljujući Christianu Gentneru koji je zabio u 62. Ivića Olić je igrao svih 90 minuta, dok je Perišić zamijenjen u 70. minuti susreta.

Stuttgart 1-2 Wolfsburg (All Goals) 03-05-2014 by raghey

Wolfsburg je pobjedom zadržao jedan bod zaostatka za Bayer Leverkusenom, koji je kao gost slavio kod Eintrachta u Frankfurtu s 2-0. Gonzalo Castro i Emre Can donijeli su gostima tri boda, s kojima Bayer i dalje drži četvrto mjesto koje dogodine vodi u kvalifikacije Lige prvaka.

Mario Mandžukić nije odigrao ni minute u gostujućoj 4-1 pobjedi Bayerna kod HSV-a. Milan Badelj i Ivo Iličević su odigrali svih 90 minuta u utakmici protiv novih-starih prvaka, no HSV je pobjedom izgubio sve šanse da osigura mirni ostanak u ligi. Naime, HSV je trenutno 16., na mjestu koje vodi u doigravanje za ostanak u ligi, bez mogućnosti napretka do 15. mjesta koje osigurava ostanak. Postoji mogućnost i da HSV ispadne u Bundesligu II, a to će se dogoditi ukoliko u posljednjem kolu izgubi, a Nürnberg ili Braunschweig slave. Oba su potonja kluba ove subote zabilježila poraze.

Od ostalih rezultata spomenimo 2-0 gostujuću pobjedu Schalkea 04, kojom si je klub iz Gelsenkirchena praktički osigurao direktan nastup u Ligi prvaka i dogodine. Za to mu je u posljednjem kolu dovoljan i bod protiv Nürnberga pred svojim navijačima ili kiks Bayera protiv Werdera. (TS)

Bundesliga, 33. kolo:

Borussia (D) – Hoffenheim 3-2 (Groβkreutz 29, Mhitarjan 31, Piszczek 34 / Robert Firmino 5, Süle 66)

Borussia (M) – Mainz 3-1 (Stranzl 22, Kruse 54, Kramer 77 / Shoupo-Moting 65)

Stuttgart – Wolfsburg 1-2 (Gentner 62 / De Bruyne 13, Olić 90+1)

Werder Bremen – Hertha 2-0 (Hunt 49, 90)

Nürnberg – Hannover 0-2 (Huszti 5, Schmiedebach 51)

Freiburg – Schalke 0-2 (Ayhan 13, Huntelaar 65)

HSV – Bayern 1-4 (Calganoglu 72 / Götze 32, 69, Müller 55, Pizarro 75)

Braunschweig – Augsburg 0-1 (Bobadilla 90+4)

Eintracht Frankfurt – Bayer Leverkusen 0-2 (Castro 27, Can 36)