Tevez presudio

Novo slavlje Juventusa, Lazio i Milan bez pobjednika

U 29. kolu talijanske Serie A nogometaši Juventusa slavili su svoju 25. pobjedu. Na gostovanju kod posljednjeplasirane Catanije pobijedili su s minimalnih 1-0...

Bila je to Juventusu treća uzastopna pobjeda u Seriji A s tim rezultatom, kao i peta uzastopna ligaška utakmica u kojoj nisu primili gol. Nadalje, Juventus je slavio šestu uzastopnu pobjedu, a presudio je gol Carlosa Teveza iz 59. minute.

Pucao je argentinski napadač s nekih 12, 13 metara prizemno u dalji kut Catanijinog gola, a bio mu je to 16. ovosezonski gol kojim se izjednačio na ljestvici najboljih strijelaca lige sa Torinovim napadačem Cirom Immobileom. Juventusov je posao u završnici susreta bio olakšan budući je Catania od 68. minute igrala bez isključenog Gonzala Bergessija.

Juventus 1 vs 0 Catania - Carlos Tevez by nike7sports

Ogled između Lazija i Milana na Olimpicu završio je 1-1. Poveo je Milan u 43. minuti. Pucao je Kaka iskosa s lijeve strane ruba kaznenog prostora, a lopta je pogodila Abdoulaya Kmka i završila u bližem kutu prevarivši Lazijevog vratara. Konačnih je 1-1 postavio Alvaro Gonzalez u 61. minuti. Nakon ubacivanja s desne strane glavom je loptu u sredinu prebacio Lucas Biglia, da bi ju opet glavom Gonzalez proslijedio u mrežu.

Milanu je to bio prvi osvojeni bod u posljednja četiri kola Serie A. Na ljestvici drže katastrofalno 12. mjesto. (TS)