Glavobolje za Mourinha

Novi šok za Real! Neočekivano 'kiksao' u prvenstvu!

Prvu pobjedu ove sezone u španjolskom prvenstvu nogometaši Levantea neočekivano su upisali protiv madridskog Reala koji je odigrao još jednu vrlo lošu utakmicu...

Nakon loše igre, ali ipak pobjede protiv Dinama na otvaranju Lige prvaka, izabranici Josea Mourinha spotaknuli su se gdje je malo tko očekivao, na gostovanju kod Levantea koji je u prva dva kola Primere ostvario poraz i dva remija.

U odnosu na utakmicu u Maksimiru Mourinho je na klupi ostavio Cristiana Ronalda, a umjesto njega na teren poslao oporavljenog Brazilca Kaku, dok je umjesto Özila startao Khedira. Problemi za Real počeli su pet minuta prije kraja poluvremena kada je u razmaku od 15 minuta Khedira zaradio dva žuta kartona, pa je Real ostao s igračem manje.

Portugalac na klupi Reala reagirao je ubacivanjem Ronalda umjesto Benzeme na početku nastavka, a od 59. je izvadio i Kaku te u igru poslao Higuaina, ali to nije spriječilo domaćine da iskoriste brojčanu prednost i preko Konea u 68. minuti dođu do pogotka koji im je donio tri boda.

Premda je Real imao dvostruko veći posjed lopte od Levantea (67 – 33), udarci na gol (7-6 u korist Levantea) otkrivaju da je ta nadmoć bila jalova.

Bolje sreće u trećem kolu bio je Realov gradski rival Atletico koji je na krilima skupocjenog pojačanja iz Porta, kolumbijskog napadača Falcaa deklasirao Racing iz Santandera s 4-0 uz hat-trick spomenutog Falcaa, i jedan pogodak Adriana.

Povratnici u prvoligaško društvo nogometaši Betisa u 3. kolu španjolske lige svladali su na gostovanju Athletic Bilbao 3-2 i zasjeli na prvo mjesto.

Nakon dvije minimalne pobjede na startu prvenstva Betis je na uvijek zahtjevnom gostovanju u Bilbau nakon prvih 45 minuta imao veliku prednost od 3-1. Utakmicu su držali pod kontrolom do 75. minute kada je Mario zaradio izravan crveni karton, a domaći nogometaši krenuli u potpuni napad. Betis je odolijevao do 86. minute kada je Lopez iz jedanaesterca smanjio na 2-3 i najavio neizvjesnu sudačku nadoknadu koja je trajala punih 5 minuta.

No, već na početku nadoknade igrač Athletica Amorebieta dobio je drugi žuti karton pa su snage na terenu poravnate. Ipak, gosti iz Seville preživjeli su dvije vrlo opasne situacije pred svojim vratima, prvo je jedan centaršut pogodio braniča Betisa u ruku, ali se na njihovu sreću sudac nije oglasio, a zatim je u 3. minuti sudačkog dodatka David Lopez propustio realizirati čistu priliku za poravnanje.