Nastavlja se sezona puno problema s ozljedama za minhenski Bayern. U prvoj utakmici nastavka prvenstva Bundeslige uslijedio je novi šok za Bavarce...

Premda se prvi put ove sezone u momčadi pojavio Arjen Robben (na klupi za pričuve), nakon što je posljednju utakmicu odigrao na Svjetskom prvenstvu, u Južnoafričkoj Republici, ogled kod Wolfsburga nije prošao u pozitivnom tonu iz kuta Bayerna.

Naime, u 25. minuti je igrač Wolfsburga Josue s leđa žestoko nagazio Francka Riberyja. Nasrnuo je Josue kopačkom na lijevi gležanj francuskog nogometaša, pri čemu se moglo vidjeti kako iskrivljuje cijelu Riberyjevu nogu.

Francuz je pokošen na travnjak, a s njega je izašao tek uz pomoć dva fizioterapeuta Bayernove momčadi ne oslanjajući se uopće na lijevu nogu.

Još se ne zna koliko je ozbiljna nova ozljeda Riberyja koji je, inače, imao silnih problema s raznim ozljedama tijekom posljednje dvije sezone. Baš umjesto ozlijeđenog Riberyja je u igru ušao Robben i tako upisao prve ovosezonske minute u dresu Bayerna.

Inače, utakmica je zaršila 1:1. Dva promašaja s bijele točke su viđena na utakmici, a pogotovo istaknimo sjajnu obranu 22-godišnjeg Thomasa Krafta, mladog vratara Bayerna, koji je uspio ukrotiti žestoki udarac Grafitea.

Kod Bayernova vodstva 1-0 prvo je njegov kapetan Philipp Lahm bio nesiguran pri izvođenju jedanaesterca, kojeg je iznudio hrvatski nogometaš Danijel Pranjić, no u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena je jednako uzvratio i Grafite na drugoj strani.

Utakmica je bila prepuna prilika s obje strane, a završilo je možda s najpravednijih 1-1 kada je Reither iz blizine zakucao loptu u Bayernovu mrežu s metar udaljenosti, četiri minute prije kraja. Prije toga Schäfer predribalo neudlučnog Schweinsteigera i asistirao za konačan rezultat.

Danijel Pranjić je za Bayern igrao do 82. minute, kada je zamijenjen, dok je Mario Mandžukić na drugoj strani odradio svih 90 minuta uz zarađeni žuti karton odmah na početku utakmice.

Vukčević zabio za Hoffenheim

Boris Vukčević je u 87. minuti donio svom Hoffenheimu izjednačenje u Bremenu (1-1) nakon što je lijepo utrčao u prazni prostor i spretno prevario Tima Wiesea. No, njegov drugi ovosezonski pogodak malo je značio gostima jer je dvije minute nakon toga Torsten Frings uputio "bombu" s dvadesetak metara koja je završila u mreži Hoffenheima za veliko slavlje Werdera. Vukčević je igrao cijelu utakmicu, dok je u 89. minuti za goste u igru ušao hrvatski nogometaš Josip Šimunić.

Papiss Demba Cisse je opet najbolji strijelac Bundeslige sa 15 golova. S dva postignuta ove subote je prešao Gekasa (14 pogodaka), a Cisse je inače zabio oba gola na gostovanju Freiburga kod St. Paulija (2-2). Time se iskupio i za promašeni jedanaesterac.

Mainz je poražen kod Stuttgarta 1-0, pa je prednost vodeće Borussije na vrhu porasla. Borussia ima 13 bodova više od Maniza i Bayera.