Porto srušio Sporting

Novi Portov Falcao zasjenio Messija, Ronalda i Ibru: Pogledajte majstoriju!

Porto je tjedan koji su započeli bitnom pobjedom protiv PSG-a (1:0), završio trijumfom u derbiju protiv Sportinga iz Lisabona.

Slavili su dvostruki uzastopni prvaci Portugala s 2:0, čime su preuzeli vrh ljestvice poslije šest kola.

Na klupi Sportinga debitirao je 'zamjenski' trener Oceano da Cruz koji je stigao umjesto otpuštenog Sa Pinta, a u prvih 11 našao se i naš Danijel Pranjić. Definitivni 'highlight ' utakmice jest pogodak iz 9. minute, kada je poentirao Jackson Martinez. Kolumbijski napadač sjajno je koljenom 'uštopao' lijepo proigravanje Danila, pa s desetak metara fenomenalno pogodio – petom. Majstorija je tim veća, jer lopta u nijednom trenu nije završila na podu. Martinez je sve izveo sam, s očiglednom namjerom da zabije petom. Izvedba i umjetnički dojam za čistu desetku!

Martinez je u Porto stigao ovog ljeta, a Zmajevi su ga doveli kako bi što bezbolnije podnijeli odlazak Hulka koji je bio vrlo izvjestan, te se na kraju i dogodio početkom rujna. Dakako, nadali su se u Portu da bi Kolumbijac eventualno mogao postati i novi Falcao... Zasad Martinez još nije materijal za istu rečenicu sa slavnim sunarodnjakom, ali nastavi li s ovakvim briljantnim potezima možda to i postane. Ne bi bilo prvi puta, a posebno ne Portu koji kao da ne može promašiti s kupovinom. Inače, Jacksonu Martinezu je ovo bio peti gol u sezoni i trenutno je najbolji strijelac Porta.

U nastavku utakmice Lucho Gonzalez je, u 56. minuti, pogodio vratnicu iz jedanaesterca. Promašaj Lucha ispravio je zato drugi odlični Kolumbijac u redovima Porta, James Rodriguez. Taj krilni napadač u srijedu je srušio PSG, a sinoć golom iz novog penala u 83. minuti stavio točku na 'i' uspješnog tjedna za Porto.

Gosti su bili dosta nervozni, o čemu svjedoči i čak deset žutih kartona. Dva je dobio argentinski branič Rojo, pa je Porto od 72. minute imao igrača više. Pranjić je odradio cijeli susret za Sporting, a desetak minuta prije kraja, kad je na semaforu još bilo 1:0, opasno je tukao iz slobodnog udarca, no Helton je obranio vršcima prstiju.

Kao što smo spomenuli, Porto je sinoćnjom pobjedom preuzeo vrh od Benfice, dok 'zeleno-bijeli' iz Lisabona ostaju na svega šest bodova i 11. mjestu.