breaking news !: UŽIVO Grbin oštro po Ustavnom sudu: "Šeparović misli da vlast pripada njemu. Popišali su se na sve nas"
Mourinho na mukama

Real ponovno bez pogotka, Barca teško do remija u Valenciji!

Real Madrid doživio je novi neuspjeh! Na gostovanju kod Racing Santandera Mourinhova momčad odigrala je skromnih 0-0, dok je Barcelona jedva izvukla 2:2 u Valenciji...

Od početka utakmice vidjelo se da bi Real mogao imati puno problema protiv osamnaestoplasirane momčadi prvenstva. Momčad Josea Mourinha čak je i na trenutke igrala podređenu ulogu u ovome susretu, jer su ih nogometaši Santandera stjerali u vlastiti šesnaesterac. Nemoć je prava riječ za opisati izvedbu Reala koji nije stvorio nijednu stopostotnu priliku u cijelom susretu. Cristiano Ronaldo pokušavao je iz slobodnih udaraca, ali nijedan udarac nije bio ni blizu postizanja pogotka.

Zasigurno će madridska momčad imati puno prigovora na glavnog suca utakmice s obzirom da je Ronaldo ponovno bio više na podu nego na nogama. Međutim, treba pohvaliti fanatičnu igru Racinga koji je do ovog susreta s Realom uspio upisati tek bod protiv Levantea, uz dva poraza (Valencia, Atletico) u kojima su primili po četiri pogotka.

Real je u Santanderu zaigrao u sljedećem sastavu: Casillas - Varane, Carvalho, Arbeloa, Marcelo - Alonso, Diarra (od 72. Kaka), Callejon (od 45. Di Maria), Özil (od 68. Higuain) - Ronaldo, Benzema.

Nakon Reala, ni Barcelona nije uspjela doći do punog plijena jer se Valencija pokazala kao pretvrd orah za nogometaše trenera Pepa Guardiole. Remi (2-2) je na kraju možda i najpravedniji ishod s obzirom da je Valencia nakon prvih 45 minuta trebala voditi s 3-1. Domaćina je u vodstvo doveo autogol Abidala u 12. minuti utakmice. Radost domaćih navijača nije trajala dugo jer je Pedro samo dvije minute nakon primljenog pogotka vratio stvari na početak. U 23. minuti Pablo Hernandez ponovno baca domaće navijače u ekstazu pogotkom kojim je Valencia povela s 2-1. Na samom kraju prvog poluvremena Roberto Soldado trebao je povisiti na 3-1, ali je sa svega nekoliko metara promašio prazan gol.

U nastavku je Barcelona pritisnula i sve se uglavnom odvijalo pred golom Valencije. Trud Katalonaca isplatio se u 77. minuti kada je ovoljetno pojačanje Cesc Fabregas zabio za konačnih 2-2. Do kraja utakmice Barca je mogla i do punog plijena, ali je Valencijin vratar Vincente Guaita sačuvao bod. Barcelona je propustila priliku pobjeći Realu na tri boda prednosti, nakon što momčad iz Madrida nije uspjela slomiti otpor Racinga.

Nogometaši madridskog Atletica, nakon lošijeg ulaza u sezonu (remi i poraz), nastavili su s dobrim igrama i u 4. kolu španjolske Primere savladavši na svom terenu Sporting Gijon s 4-0. S dobrim igrama nastavio je i Kolumbijac Radamel Falcao koji je baš kao i u prošlom kolu protiv Racinga, zabio zabio hat-trick gostima iz Gijona. Najprije je zabio u 28. za 1-0, zatim u u 72. za 3-0 i naposljetku za 4-0 u 81. minuti. Alvaro Dominguez bio je strijelac za 2-0 u 68. minuti susreta.

Malaga je također nakon poraza na startu od Sevilla (2-1) upisala treću pobjedu u nizu, pobijedivši Athletic Bilbao s 1-0 pred domaćim navijačima. Strijelac jedinog, ali prekrasnog pogotka iz slobodnog udarca, bio je Santi Cazorla u 62. minuti utakmice. Spomenimo još da je Levante, 'krvnik' Reala u u prošlome kolu, slavio na gostovanju kod Rayo Vallecana s 2-1.