VIDEO Nije u novcima sve: Arsenal u velikom stilu razbio City!

Arsenal je na gostovanju kod Manchester Cityja stigao do velikog trijumfa 3:0 u 9. kolu Premiershipa...

Utakmicu na stadionu City of Manchester odredio je događaj već iz pete minute dvoboja, kada je Dedryck Boyata kao zadnji čovjek obrane srušio marokanskog napadača Arsenala Marouanea Chamakha u naletu prema golu, te je dobio izravni crveni karton. Sudac Mark Clattenburg u toj situaciji doista nije imao izbora.

Arsenal je itekako znao kapitalizirati činjenicu da je praktički cijeli ogled odigrao s igračem više. U 20. minuti je za vodstvo gostiju poentirao Samir Nasri na proigravanje Andreja Aršavina. U 40. minuti je kapetan gostiju Cesc Fabregas propustio realizirati penal. Njegov udarac zaustavio je vratar domaćih Joe Hart.

No, u 66. minuti je Alex Song spretnim i lijepim pogotkom podebljao vodstvo Arsenala, a konačnih 0-3 postavio je danski napadač londonske momčadi Nicklas Bendtner u 88. minuti. Doduše, prije njegovog udarca je asistent Nasri izašao s loptom izvan granica igrališta, ali je sucima to promaklo...