Argentinac briljira

Nevjerojatni Higuain treći put u samo 13 dana ostvario hat-trick!

Argentinski napadač i reprezentativac Gonzalo Higuain trima je pogocima predvodio Real Madrid do domaće pobjede nad Betisom 4-1 u ogledu 8. kola španjolskog nogometnog prvenstva.

Nakon blijedog prvog poluvremena, u nastavku je ''kraljevski klub'' ponudio sasvim drukčije, njegovim navijačima puno dopadljivije lice. Prvi pogodak na utakmici Higuain je zabio u prvoj minuti drugog poluvremena. Marcelo je dugom loptom gurnuo u for Cristiana Ronalda, Portugalac je pretrčao svog čuvara i nesebično poslužio Higuaina koji je bez problema poentirao iz blizine.

Ronaldo se, iako nije bio strijelac, ponovno istaknuo u 59. minuti, kada je asistirao Brazilcu Kaki, koji je vrlo lijepo naciljao suprotni kut vratara Betisa s nekih 14 metara. Radost Betisovim navijačima donio je Molina pogotkom u 69. minuti. No, Higuain je s novim dvama golovima, u 70. i 73. minuti, osigurao momčadi Josea Mourinha uvjerljivu pobjedu, treću uzastopnu u Primeri.

Higuainu je to bio drugi uzastopni hat-trick u španjolskom prvenstvu, jer je i u prethodnom kolu, u gostujućoj pobjedi nad

Espanyolom

učinio isto to, odnosno čak treći u 13 dana, ako računamo i nastup za argentinsku reprezentaciju u kvalifikacijama za SP. Zabio je tri gola u pobjedi nad Čileom 4-1.

Ukupno u prvenstvu Higuain sada na svom kontu ima 8 golova, pa se izjednačio sa svojim reprezentativnim suigrečem Lionelom Messijem iz Barcelone na vrhu ljestvice strijelaca.

Inače, recimo da je ove subote Cristiano Ronaldo po 100. put, u službenim utakmicama, nastupio za Real, a ostao je na dosadašnjih, čak, 96 pogodaka!