Vratio se Eric Abidal

Nema Messija, ali tu su druge 'zvijeri': Barcelona razbila Mallorcu!

I bez svog najboljeg igrača Blaugrana je demonstrirala moć u susretu s fenjerašem.

U dvoboju 30. kola Primere Barcelona je s 5:0 pobijedila Mallorcu, upisavši 25. pobjedu.

Nema se što previše reći o utakmici gdje je Barcelona, pa makar i bez Messija i Xavija, radila što je htjela protiv Mallorce koja se postavila donekle ofenzivno i zaslužila je postići barem pogodak, s obzirom na nekoliko odličnih prilika. No, zabijali su domaći igrači, točnije njih dvojica - Cesc Fabregas je bio trostruki, a Alexis Sanchez dvostruki strijelac. Fabregas tako sada ima na kontu devet prvenstvenih golova, a Sanchez četiri.

szólj hozzá: Barcelona 5-0 Mallorca MATCH HIGHLIGHTS

Ono što treba apostrofirati je 70. minuta kada je u igru ušao 33-godišnji Eric Abidal. Francuski lijevi bek je 10. travnja prošle godine podvrgnut transplantaciji jetre i od tada traje njegov oporavak i pokušaj povratka nogometu. U listopadu je počeo s laganim individualnim treninzima, u prosincu je dobio dozvolu da se priključi radu s ostatkom momčadi, a posljednje je dvije utakmice svoje momčadi pratio s klupe za pričuve.

Već kada je krenuo na zagrijavanje nastala je erupcija oduševljenja na Camp Nou, a dodatno je pojačana u 70. minuti kada je Abidal zatrčao prema travnjaku.

Nogometaši Deportiva su u derbiju začelja pobijedili Zaragozu 3:2, te su time došli već do trećeg uzastopnog slavlja. Malo po malo Deportivo je sve bliže luci spasa. I dalje je u zoni ispadanja, na 18. mjestu, ali mu prvi sljedeći klub na ljestvici, baš današnji suparnik Zaragoza, bježi tek za jedan bod.

Pogotovo je vatreno bilo u prvom dijelu, u kojem su postignuta četiri pogotka (po dva s obje strane), a potom je u 56. minuti odluku donio igrač Zaragoze Abraham, koji je postigao autogol, ključni na cijelom ogledu.

Primera, 30. kolo:

Barcelona - Mallorca 5:0 (Fabregas 20, 37, 46, Sanchez 22, 38)

Deportivo - Zaragoza 3:2 (Bruno Gama 11, Marchena 41, Abraham 56-ag / Postiga 16-11m, Montanes 35)

Real Sociedad - Malaga 4:2 (Vela 21, De la Bella 24, Grizemann 30, Martinez 51 / Morales 43, Santa Cruz 70)

Real Madrid - Levante 5-:1 (Higuain 36, Kaka 39, Cristiano Ronaldo 83, Özil 87, 90+1 / Michel 31)