Ušao i oduševio

Modrić zaradio ovacije u Londonu, Kranjčar promašio penal

Nogometaši Tottenhama su, uz nastup sve trojice hrvatskih reprezentativaca, u prijateljskoj utakmici na svome White Hart Laneu svladali španjolski Athletic Bilbao s 2-1...

Vedran Ćorluka i Niko Kranjčar su startali u prvoj postavi, a Modrić im se na terenu priključio u 24. minuti, zamijenivši ozlijeđenog Stevena Pienaara. Iako već tjednima traje priča o Modrićevoj želji za odlaskom iz Tottenhama, gledatelji su našeg nogometaša u prvoj domaćoj utakmici ove sezone dočekali pljeskom i ovacijama.

Gosti su poveli svega nekoliko sekundi nakon Modrićeva ulaska, nakon što je Herrera iz slobodnog udarca pronašao usamljenog San Josea. Tottenham je izjednačio u 50. minuti pogotkom Petera Croucha kojem je s lijeve strane asistirao Gareth Bale, a njemu dodao Modrić s centra. Samo tri minute kasnije Modrić je pronašao Aarona Lennona na desnom krilu, on je ubacio u šesnaesterac, a loptu je u mrežu smjestio Jermain Defoe.

Imali su "spursi" priliku i za povećanje vodstva kad je u 71. minuti u kaznenom prostoru srušen Lennon. Loptu je na bijelu točku postavio Kranjčar, ali njegov je udarac obranio vratar baskijske momčadi Gorka Iraizoz. Dodajmo još kako je Kranjčar odradio svih 90 minuta, dok je Ćorluka odigrao prvo poluvrijeme.