Kovačiću 90 minuta

Milanu peta uzastopna pobjeda, Inter slavio u gostima

Ove su subote na rasporedu sve utakmice 34. kola prve talijanske nogometne lige, a u prvih osam većih iznenađenja nije bilo...

Milan je nastavio seriju pozitivnih rezultata 3-0 pobjedom nad Livornom. Do pete pobjede u nizu Milan je stigao pogocima Marija Balotellija, Adela Taarabta i Giampaola Pazzinija u završnici prvog, početku drugog, odnosno na kraju drugog poluvremena. Balotelli je svoj prvi pogodak u Seriji A nakon 19. siječnja postigao u 43. minuti, nakon ubacivanja s desne strane Kevina Constanta. Bio mu je to 14. prvenstveni pogodak u ovoj sezoni.

Taarabt je pak postigao svoj četvrti pogodak u dresu Milana nakon šest minuta igre u nastavku, izvrsnim solo prodorom u šesnaesterac gostiju. Pazzini je drugi pogodak ove sezone zabio nakon Balotellijeve asistencije. Milan je pobjedom skočio na šesto mjesto prvenstvene ljestvice, na kojem se bodovno izjednačio s Parmom, koja je pred svojim navijačima poražena od Intera s 2-0.

Mateo Kovačić je odigrao svih 90 minuta u dresu milanskog kluba, kojem su pobjedu donijeli Rolando, Fredy Guarin i vratar Samir Handanovič. Potonji je u 44. minuti obranio jedanaesterac Antoniju Cassanu kojim je Parma mogla povesti.

Rolando je zabio za vodstvo gostiju u trećoj minuti nastavka, dok je Guarin potvrdio pobjedu svojoj momčadi u 89., samo minutu nakon što je ušao u igru. Inter je pobjedom stigao na dva boda od četvrtoplasirane Fiorentine, koju u nastavku dana čeka domaći susret protiv drugoplasirane Rome.

Napoli je gostovao kod Udinesea i uzeo samo bod zahvaljujući pogotku domaćeg nogometaša Brune Fernandesa. Gosti su poveli u 39. minuti preko Josea Callejona, ali je bod domaćinu ostavio Portugalac nakon asistencije Giampiera Pinzija, čovjeka koji je u prvoj minuti utakmice zaradio žuti karton!

Igor Bubnjić proveo je cijeli susret na klupi za pričuvne igrače domaće momčadi.

Mini iznenađenje priredio je Torino, koji je kao gost kod Lazia uzeo bod odigravši 3-3. Rimljani su vodili 1-0 i 2-1, ali je Torino preokrenuo rezultat pogocima Panagiotisa Tachtsidisa i Cire Immobilea, te u završnici poveo s 3-2. No bod je domaćinu debelo u sudačkoj nadoknadi sačuvao Antonio Candreva svojim drugim pogotkom na susretu.

Spomenimo i da je Marko Livaja igrao do 52. minute u domaćem porazu Atalante od Verone (1-2), dok je Šime Vrsaljko odsjedio cijeli susret na klupi za pričuve u porazu Genoe od Cagliarija. (TS)

Serie A, 34. kolo:

Genoa – Cagliari 1-2 (De Maio 3 / Sau 37, Ibarbo 82)

Atalanta – Verona 1-2 (Denis 87 / Donati 53, Toni 72)

Parma – Inter 0-2 (Rolando 48, Guarin 89)

Milan – Livorno 3-0 (Balotelli 43, Taarabt 51, Pazzini 83)

Udinese – Napoli 1-1 (Bruno Fernandes 54 / Jose Callejon 39)

Catania – Sampdoria 2-1 (Leto 45, Bergessio 63 / Okaka 61)

Chievo – Sassuolo 0-1 (Berardi 40)

Lazio – Torino 3-3 (Mauri 42, Candreva 61-11m, 90+4 / Kurtič 52, Tachtsidis 67, Immobile 89)