Hat-trick Milita

Juventus je novi prvak Italije, Inter dao četiri komada Milanu!

Torinski Juventus u pretposljednjem je kolu Serie A došao do 28. naslova prvaka Italije. Navijači su provalili u teren i krenulo je neviđeno slavlje.

Apsolutno ludilo u Trstu i Milanu. Navijači Juventusa provalili su u teren nakon posljednjeg sučevog zvižduka. Juventus je pobijedio Cagliari s 2:0, a Inter je slavio u derbiju s Milanom 4:2. Juventus je pobjegao Milanu na nedostižna četiri boda kolo prije kraja i uzeo svoj 28. naslov prvaka. Neki će reći i 30., ali dva su im oduzeta zbog afere 'Calciopoli'.

Tisuće i tisuće navijača Juventusa i njihovih zastava preplavile su travnjak u Trstu. Igrači su ostali praktički samo u donjem rublju. Najpopularniji klub u Italiji čekao je ovaj naslov očajnički nakon što su se vratili iz druge lige.

Juventus je golovima Mirka Vučinića iz šeste i autogola iz 74. minute slavio protiv Cagliarija, ne dozvolivši mu pritom nijedan udarac u okvir vrata. Odmah su po završetku susreta saznali nogometaši Juventusa da je Milan poražen od Intera, te je navijačko ludilo moglo krenuti.

Inter je u Milanu u jednoj vrlo zanimljivoj utakmici s 4-2 nadigrao mrskog gradskog rivala i izbacio ga iz utrke za naslov. Utakmicu su prije svega obilježili Argentinac Diego Milito na strani Intera i Šveđanin Zlatan Ibrahimović na strani Milana.

Najprije je u 14. minuti Milito zabio za vodstvo crno-plavih s neposredne udaljenosti, nakon što mu je loptu kao na pladnju servirao Walter Samuel. Na 1-1 je u pretposljednjoj minuti prvog dijela, s bijele točke, izjednačio Šveđanin Ibrahimović, koji je prije i nakon jedanaesterca imao jednu, malo je reći, zanimljivu raspravu s vratarom Intera – Julijem Cesarom. Recimo i da je to 13. uzastopni zabijeni penal Ibrahimovića u Seriji A.

U prvoj minuti nastavka Ibrahimović je doveo Milan u vodstvo i vratio nadu u borbu za naslov do posljednjem trenutka, ali je istu ugasio Ignazio Abate koji je pet minuta kasnije objema rukama srušio Milita u svom šesnaestercu, te dao priliku Argentincu da izjednači. Ovaj to nije propustio i stvari su ponovno bile na početku.

Rezultat 2-2 stajao je na semaforu sve do 79. minute kada je Nesta nehotice u svom šesnaestercu igra rukom, a sudac nije imao izbora nego ponovno pokazati na bijelu točku. Ponovno precizan bio je Argentinac Milito.

Konačnih 4-2 postavio je prekrasnim pogotkom Maicon, koji je iskosa (desna strana napada) s nekih 18 metara pogodio suprotne rašlje udarcem punom nogom.

Tijek utakmice Inter - Milan...

87' - GOOOOOOOOL! Kakav je to bio pogodak Maicona za 4:2!

78' - Nesta je igrao rukom u 16-ercu. Novi penal za Inter. GOOOOOOOOOOL! Diego Milito hat-trick! 3:2!

74' - GOOOOOOOOL! Juventus nakon autogola vodi 2:0! To je to što se utakmice u Trstu tiče...

70' - Abate puca, ali Cesar brani.

>63' – Yepes je pucao glavom preko gola nakon ubačaja Boatenga.

61' – Julio Cesar brani udarac Robinha iskosa s 10a- metara.

55' - Kakva drama! Muntari je mogao samo unijeti loptu u gol, ali nije nakon udarca glavom Ibre.

52' - I sada je 11-erac za Inter! Abate s dvije ruke ruši Milita. GOOOOOOOOL! Milito za 2:2 s 11 metara!

51' - Sada Inter traži 11-erac, ali Rizzoli ovaj put šuti. Opet sumnjiva situacija...

50' - Amelia brani udarac Sneijdera s 40 metara!

46' - GOOOOOOOL! Vodi Milan 2:1! Ibrahimović je majstroski zabio. Kakav šok za Inter!

Kraj prvih 45 minuta. Skoro su se potukli svi na kraju. Puno je nervoze unio sudac Rizzoli onim dosuđenim 11-ercem. Inter je bio bolja momčad, ali i MIlan je imao prilika. Čeka nas vrućih 45 minuta u nastavku.

43' - GOOOOOOOOOL! Ibra za 1:1 s 11 metara!

42' - Penal za Milan. Kakva greška suca. Cesar je izbio loptu ispred Boatenga, a ovaj je nakon toga pao. Nevjerojatno, još je Cesar dobio i žuti karton.

40' - Milan je malo preuzeo inicijativu.

35' - Sada je opet Ibra imao šansu, ali fantastično mu skida udaraca s pet metara Julio Cesar.

33' - Kakve dvije šanse za Inter! Abbiati je izvadio loptu iz gola, ali nije lopta cijelim obujmom prešla gol crtu. Igrači Intera su se žalili, ali ništa od toga. Abbiati je onda skinuo još jedan udarac, a pri tome se i ozlijedio pa je izašao van.

30' - Van Bommel je pucao, ali ravno u Cesara.

21' - Traje ludilo domaćih. Alvarez i Sneijder nisu uspjeli zaprijetiti ozbiljnije Abbiatiju, ali pritisak traje.

20' - Stadion je već slavio nakon gola Lucija, ali ipak je opravdano svirano zaleđe.

15' - Guarin je pucao s 20-ak metara pored gola. Inter je u euforiji nakon gola.

14' - GOOOOOOOOL! Inter vodi 1:0! Diego Milito je zabio nakon ubačaja Sneijdera. Veliki propust obrane Milana.

12' - uuuu kakav promašaj Ibrahimovića! Prva prava prilika u Milanu, Robinho je odlično ubacio a Ibra promašuje s pet metara.

6' - GOOOOOOOOL! Juventus vodi protiv Cagliarija 1:0! Strijelac je Mirko Vučinić.

4' - Muntariju je sudac Rizzoli sad oprostio rani žuti karton. Oprezan početak jednih i drugih.