Bude li se Rossoneri?

Milan 'ispeglao' Chievo na krilima Kake i Balotellija

Brazilac Kaka obilježio je svoj 300. nastup u Milanovom dresu dvama golovima u domaćoj pobjedi protiv Chieva 3:0 u 31. kolu talijanskog prvenstva.

Čini se da je momčad nizozemskog trenera Clarencea Seedorfa pronašla izlaz iz crne rupe nakon tri uzastopna poraza, jer je nakon toga osvojila sedam od mogućih devet bodova u zadnja tri nastupa. Protiv Chieva je uknjižila drugu uzastopnu pobjedu.

Mario Balotelli doveo je domaćine u prednost već u 4. minuti nakon asistencije Ramija. Utakmicu je obilježio Kaka koji je jubilarni 300. nastup za Rossonere začinio s dva pogotka, u 27. i 54. minuti. Navijači su ga s ovacijama ispratili s travnjaka kada je napustio igru u 74. minuti.

Momčad Atalante i dalje uživa u sjajnom razdoblju. U gostima je svladala Bolognu 2:0 golovima De Luce u 22. minuti i Estigarribije u 26., te je postavila novi klupski rekord sa šest uzastopnih pobjeda u Seriji A. Bologna je upisala drugi uzastopni poraz, odnosno treći u zadnje četiri utakmice, te joj predstoji teška borba za ostanak u prvoj ligi. Trenutno je dva boda iznad zone ispadanja na 17. mjestu, ali uz utakmicu više u odnosu na rivale koji su ispod nje na ljestvici.

Marko Livaja igrao je za Atalantu od 66. minute, a u 71. je dobio žuti karton.