Na jedvite jade

Marseille s dva igrača više iščupao pobjedu i zasjeo na vrh Championnata

U prvoj subotnjoj utakmici 18. kola Le Championnata Marseille je s minimalnih 1:0 slavio u gostima kod Toulousea.

Susret Toulousea i Marseillea je u prvih 25 minuta bio čista uspavanka. Domaći je sastav imao preko 60 posto loptu u svome posjedu, ali bez konkretnih prijetnji prema golu Marseillea. Jedan od dva ključna trenutka za susret dogodio se u 28. minuti kada je možda i pomalo prestrogo Cheikh M'Bengue dobio izravni crveni karton zbog preoštrog starta.

Drugi ključni detalj, koji je praktički odredio pobjednika susreta, dogodio se u samoj završnici poluvremena kada je Franck Tabanou, ovoga puta potpuno zasluženo, zaradio drugi crveni karton u redovima domaćina i to nakon što je pet minuta ranije skrivio jedanaesterac, koji je propustio realizirati Andre Ayew.

S obzirom na veliku brojčanu prednost na travnjaku, Marseille je u nastavak susreta krenuo s još jednim napadačem Andre-Pierrom Gignacom. Ovaj potez treneru Olympiquea, Elieu Baupu, isplatio se u 68. minuti, kada je Gignac zabio svoj šesti pogodak sezone i 22. pogodak na stadionu Toulousea – Municipalu. Ni na jednom drugom stadionu nije postigao više pogodaka (Gignac je u Marseille stigao upravo iz Toulousea).

Rezultat se do kraja više nije mijenjao, tako da se Marseille pobjedom, šestom u gostima ove sezone rezultatom 1:0, barem privremeno bodovno izjednačio s vodećim Lyonom. Obje momčadi imaju po 35 bodova, ali Lavovi imaju i utakmicu manje. (TS)

Reims - Lille

Redoslijed: 1. Lyon 35 (17 utakmica), 2. Marseille 35 (+1), 3. PSG 32, 4. Rennes 29 (+1), 5. St. Etienne 27...