Crystal Palace do iznenađenja

Ferguson i Old Trafford šokirani: ManU izbacio - drugoligaš!

Nogometaši engleskog drugoligaša Crystal Palacea plasirali su se u polufinale Carling Cupa senzacionalnom pobjedom nakon produžetaka na Old Traffordu protiv Manchester Uniteda od 2-1. Slavili su ondje prvi put od 1989. godine...

Iako je Manchester United igrao u dosta izmijenjenom sastavu od onog u kojem igra Premiership, ne treba umanjiti pobjedu dvanaestoplasiranog drugoligaša (Championship). Prvo poluvrijeme završeno je bez pogodaka, uz vrlo rezerviranu igru obiju momčadi. U nastavku je europogotkom za goste poentirao Darren Ambrose, koji je postigao svoj sedmi pogodak za Crystal Palace u deset posljednjih kup-nastupa.

Englez je u 66. minuti doveo drugoligaša u vodstvo što je šokiralo prepuni Old Trafford. No, nedugo nakon primljenog pogotka sviran je jedanaesterac za United koji je bez problema realizirao Talijan Federico Macheda. Regularan dio utakmice završio je rezultatom 1-1 pa se otišlo u 30 minuta produžetaka.

Nakon svega osam minuta igre u prvom produžetku Glenn Murray postigao je pogodak koji se na kraju pokazao i pobjednički za Crystal Palace. U preostalom dijelu utakmice igrala se "viktorija" na gol gostiju, ali je vratar gostiju Lewis Price ostao nesavladiv i drugoligaš je zasluženo prošao u polufinale Carling kupa.

Ovo je bio deveti poraz Manchester Uniteda od niželigaša u ovom natjecanju u posljednjoj 21 godini. S druge strane bit će ovo četvrti nastup u polufinalu za Crystal Palace, koji je u prethodna tri četvrtfinala, u kojima je slavio, također bio bolji od Premierligaša. Bilo je to 1992. godine kada su savladali Chelsea, zatim 1994. godine kada je pao drugi Manchester (City), te 2000. godine kada je žrtva Crystal Palacea bio Sunderland.

Nakon što su pobijedili Manchester United na Old Traffordu, ždrijeb polufinala engleskoga Carling Cupa nogometašima Crystal Palacea donio je nagradu u vidu polufinalnog suparnika.

Sučelit će se londonski drugoligaš Cardiff Cityju, svom drugoligaškom rivalu. U drugom polufinalu prolaz u borbu za prvi ovosezonski nogometni trofej u Engleskoj tražit će dva Premierligaša, Manchester City i Liverpool.

Polufinala će se igrati na dvije utakmice. Termin prvih dvoboja deveti je siječanj iduće godine, dok uzvrati slijede dva tjedna kasnije.

Carling cup, četvrtfinale:

Manchester United - Crystal Palace 1-2 (Macheda 68 / Ambrose 66, Murray 98), produžeci

szólj hozzá: Man 1-2 Crp