Borussia srušila Schalke

Mandžukić dvama pogocima donio pobjedu Bayernu

Bayern je pobijedio Herthu 3:2, a hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić postigao je dva gola za bavarsku momčad...

Mario Mandžukić s dva je pogotka sudjelovao u domaćoj pobjedi Bayerna protiv Herthe (3-2) i nakon desetog je kola Bundeslige preuzeo vodeće mjesto na ljestvici strijelaca.

Europski su prvaci kao i u prošlom kolu protiv Mainza prvi primili gol, ali su se do kraja pribrali i došli do osme pobjede, te zadržali prvo mjesto na ljestvici. Allianz Arenu je u četvrtoj minuti šokirao Adrian Ramos, ali Berlinčani nisu uspjeli zadržati prednost ni do poluvremena.

Mandžukić je u 26. minuti ušao u igru umjesto ozlijeđenog Arjena Robbena, a samo četiri minute kasnije je glavom smjestio loptu u mrežu nakon nabacivanja Francka Riberyja iz slobodnog udarca. U šestoj minuti drugog poluvremena vrlo sličan scenarij: ovaj je put iz ''slobodnjaka'' s desne strane nabacio Bastian Schweinsteiger, a Mandžukić je opet na vrijeme utrčao i zabio glavom za vodstvo Bavaraca. Osmi mu je to pogodak ove sezone u prvenstvenim utakmicama.

Prednost Guardioline momčadi je na 3-1 u 54. minuti povećao Mario Götze, također glavom na dodavanje Rafinhe. Hetha je četiri minute kasnije vratila nadu pogotkom Änisa Ben-Hatire, ali na tome je i ostalo.

Borussia Dortmund je slavila u gostima kod najomraženijeg suparnika Schalkea s 3-1. ''Crno-žuti'' su poveli u 14. minuti nakon odlične akcije u čijem je finišu Marco Reus poslužio Pierrea-Emericka Aubameyanga kojem nije bilo teško zabiti iz blizine. Vratar gostiju Roman Weidenfeller u 30. je minuti obranio jedanaesterac Kevin-Princeu Boatengu, a do drugog je pogotka Borussia došla u 51. minuti. Strijelac je poslije dodavanja Henriha Mhitarjana bio Nuri Şahin koji je pogodio ljevicom s 18 metara.

Schalke je smanjio zaostatak u 63. minuti golom Maxa Meyera koji je iskoristio odbijenu loptu poslije udarca Adama Szalaija. No, u 74. je minuti priča bila gotova. Sjajni Mhitarjan je pretrčao praktički cijeli teren, riješio se nekoliko domaćih čuvara i potom gurnuo loptu usamljenom Jakubu Blaszczykowskom za konačnih 3-1.

Borussia tako i dalje ima samo bod zaostatka za Bayernom, a u istoj je situaciji i Bayer Leverkusen koji je kod kuće s 2-1 svladao Augsburg. Hoffenheim je, pak, s 4-1 u gostima pobijedio Hannover koji je od 64. minute imao dva igrača manje. (TS)

Bundesliga, 10. kolo:

Bayern - Hertha 3-2 (Mandžukić 30, 51, Götze 54 / Ramos 4, Ben-Hatira 58)

Schalke - Borussia (D) 1-3 (Meyer 63 / Aubameyang 14, Şahin 51, Blaszczykowski 74)

Bayer Leverkusen - Augsburg 2-1 (Rolfes 34, Can 83 / Hahn 24)

Hannover - Hoffenheim 1-4 (Sane 56 / Salihović 10 - 11m, Herdling 18, Firmino 62, 64)

Mainz - Braunschweig 2-0 (Okazaki 8, 68)