Potvrda u Frankfurtu

Mandžukić slavi veliki trofej: Bayern i službeno novi prvak Njemačke!

Najveći njemački klub stigao je do novog naslova prvaka pobjedom u Frankfurtu.

Bayern je pogotkom Bastiana Schweinsteigera s 1:0 slavio kod Eintrachta i time matematički osigurao novi naslov prvaka Njemačke.

Frankfurt vs Bayern 0.1 Schweinsteiger by footballdaily1

Da će Bavarci nakon dvije godine izbivanja vratiti popularni "tanjur" bilo je jasno još i puno prije, ali ove subote je družina Juppa Heynckesa konkurentima ubila i posljednju nadu. Trebala su im tri boda za titulu, a do njih su stigli efektnim pogotkom Schweinsteigera, koji je poentirao petom, nakon što ga je s desne strane uposlio Lahm.

Za Bayern je to 23. naslov u bogatoj povijesti i dakako da je rekorder po tom pitanju u Bundesligi. Posljednji put Bayern je bio prvak u sezoni 2009/10.

Mario Mandžukić nije konkurirao za ovaj meč, dok je u redovima Eintrachta Srđan Lakić ušao u 75. minuti i jednom stigao zaprijetiti Manuelu Neueru.

Inače, Bayern je ove subote bio daleko od razine izvedbe kao protiv Juventusa u Ligi prvaka, ali je unatoč tome pogodio jednom stativu (Shaqiri), promašio penal (Alabe) i nekoliko prilika. Domaćin je, pak, ostao ljut zbog nedosuđenog jedanaesterca u završnoj fazi ogleda, kada je imao i dvije odlične šanse za izjednačenje, ali je Bayern spašavao Neuer.

Trener Dortmunđana Jürgen Klopp je protiv Augsburga izveo na travnjak kombiniranu momčad Borussije, pa su tako tek u drugom dijelu travnjak pod nogama osjetili Lewandowski, Götze i Kehl. Imala je problema Borussia jer je primila dva gola u samom smiraju prvog dijela (Baier u 43. i Vogt 44.) čime su gosti poveli 2:1. No, Scheiber (drugi pogodak na ogledu), Subotić i Lewandowski su do kraja okrenuli rezultat na domaću stranu (4:2) i tako učvrstili svoju momčad na drugom mjestu.

Borussiju prati Bayer koji je ove subote kiksao na domaćem travnjaku odigravši s Wolfsburgom 1:1. U središtu pozornosti je bio danski nogometaš Simon Kjaer koji je prvo bio krivac za pogodak domaćina (Schürrle u 12.), ali je potom glavom sam zabio za svoju momčad u 70. minuti za konačnih 1:1. Ivica Olić je kod gostiju zamijenjen u 90. minuti.

Schalke je s 2:0 proslavio pobjedu u Bremenu kod Werdera, na čijoj je klupi cijeli meč odgledao Mateo Pavlović. Schalke je time postao sve sigurniji na četvrtom mjestu, koje kao nagradu donosi igranje kvalifikacija Lige prvaka iduće sezone.

Recimo i da je druga Borussia u Mönchengladbachu s 1:0 pobijedila Greuther Fürth koji već polako pakira stvari za povratak u drugu ligu.

Bundesliga, 28. kolo:

Eintracht - Bayern 0:1 (Schweinsteiger 52)

Borussia (D) - Augsburg 4:2 (Schieber 22, 52, Subotić 64, Lewandowski 90+2 / Baier 43, Vogt 44)

Werder - Schalke 0:2 (Draxler 51, Marica 69)

Bayer - Wolfsburg 1:1 (Schürrle 12 / Kjaer 70)

Borussia (M) - Greuther Fürth 1:0 (De Jong 74)

Hamburg - Freiburg 0:1 (Schmid 68)