Junak Marco Reus

Sjajna utakmica na Westfalenu: Borussia se osvetila Bayernu!

Borussia Dortmund slavila je s 4:2 protiv Bayerna u njemačkom Superkupu na dupke ispunjenom Westfalenu...

Marco Reus bio je dvostruki strijelac za Borussiju Dortmund (6, 86), a na drugoj strani dva pogotka postigao je Arjen Robben (54, 64), dok su po jedan pogodak dodali Gundogan (57) i Van Buyten koji je postigao autogol (56). Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić igrao je do 75. minute kada ga je zamijenio Pizarro.

Klopp dobio Guardiolu u prvom obračunu

U posebno očekivanom srazu Josepa Guardiole i Jürgena Kloppa, reprizi finala Lige prvaka, agresivniji su i bolje pripremljeni Dortmunđani pred svojom publikom letjeli do pobjede.

Nakon što su lani osvojili četiri trofeja u nizu (Njemački superkup, Bundesligu, Ligu prvaka i Njemački kup), Bavarci su sada ostali praznih ruku.

Borussia je povela već u šestoj minuti nakon konfuzne reakcije gostujuće obrane i kiksa vratara Toma Starkea, koji je branio umjesto Manuela Neuera. Zabio je Marco Reus glavom na asistenciju Larsa Bendera, koji mu je glavom proslijedio nabacivanje Roberta Lewandowskog s desne strane.

Arjen Robben izjednačio je u 54. minuti zabivši glavom nakon ubacivanja Philippa Lahma s desne strane.

Reus i Robben zabili svaki po dva gola

No, domaćini su odgovorili istog trena: u idućim dvjema minutama najprije je Daniel van Buyten svladao vlastitog vratara, a potom je Ilkay Gündogan povisio na 3-1 prekrasnim pogotkom nakon sjajnog solo-prodora.

Arjen Robben je u 64. minuti ponovno nakratko vratio neizvjesnost, no Bavarci nisu mogli proizvesti pritisak u završnici. Umjesto toga, Reus je s druge strane, na asistenciju Pierrea Aubameyanga (premda u zaleđu!) zabio drugi gol za konačnih 4-2 u 86. minuti.

Dortmundska je momčad nakon 1989., 1995. i 1996. godine došla do četvrtog Superkupa u povijesti. Iz nagradnog fonda pripalo je klubu time 1.25 milijuna eura. (TS)

Njemački nogometni superkup:

Borussia (D) – Bayern 4-2 (Reus 6, 86, Van Buyten 56-ag, Gündogan 57 / Robben 54, 64)

Tijek utakmice: Borussia Dortmund - Bayern 4:2

86' GOOOL!!! Reus je svojim drugim golom na utakmici riješio pitanje pobjednika.

67' Mandžukić je probao škaricama, ali nije precizan.

64' GOOOL!!! Robben je smanjio na 3:2.

57' GOOOL!!! Gundogan je povisio na 3:1.

56' GOOOL!!! Van Buyten je autogolom doveo u vodstvo Borussiju.

54' GOOOL!!! Robben je izjednačio na dodavanje Lahma.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena.

15' Bayern je imao dvije velike šanse, ali u oba navrata sjajno je reagirao Weidenfeller.

6' GOOOL!!! Borussija je povela golom Reusa nakon velike pogreške vratara Bayerna kojem je lopta ispala iz ruku.

1' Utakmica je počela.

Hrvatski napadač Mario Mandžukić nalazi se u početnoj postavi Pepa Guardiole.

Sastavi:

Borussia Dortmund: Weidenfeller - Großkreutz, Hummels, Subotić, Schmelzer - Sahin, S. Bender - Blaszczykowski, Gündogan, Reus – Lewandowski

Bayern: Starke - Lahm, Boateng, Van Buyten, Alaba - Thiago - Robben, T. Müller, Kroos, Shaqiri - Mandzukić