Dvaput pogodio

Liverpool razbio ManUtd na Old Traffordu: Gerrard pucao tri penala!

Liverpool je pobijedio Manchester United 3:0 na Old Traffordu u 30. kolu Premiershipa...

Veliki derbi 30. kola engleske Premierlige odigran je na Old Traffordu gdje je Manchester United ugostio momčad Liverpoola. Liverpool je slavio s 3:0 i približio se Chelseaju na vrhu ljestvice.

Zaostatak Liverpoola za Chelseajem sada iznosi svega četiri boda s tim da Liverpool ima utakmicu manje na kontu. Na Old Traffordu upisao je pobjedu u burnom susretu u kojem su mu dosuđena tri kaznena udarca, od čega su dva realizirana, a United je utakmicu završio s desetoricom nakon isključenja Nemanje Vidića u 77. minuti susreta.

Ovo je prvi put u povijesti lige da su protiv Manchester Uniteda na Old Traffordu dosuđena tri kaznena udarca, toliki broj jedanaesteraca za jednu momčad ujedno je raritet u povijesti lige, a takvo što dogodilo se u još samo dva susreta.

Manchester United 0-3 Liverpool All Goals by all-goals

Prvi je dosuđen u 34. minuti kada je Rafael igrao rukom u kaznenom prostoru, a Steven Gerrard mirno pogodio mrežu De Gee.

S tih 1-0 otišlo se na odmor, a samo otvaranje drugog dijela bilo je šokantno za domaćina. Phil Jones je u početnim trenucima drugog poluvremena napravio prekršaj nad Allenom, sudac Clattenburg ponovno je pokazao na 11 metara i Gerrard je i drugi put bio precizan.

Treći kazneni udarac dosuđen je u 78. minuti kada je ujedno Vidić zaradio isključenje. Njemu je prethodio pad Sturridgea u 16 metara, no ovaj put Gerrard nije bio tako precizan te je pogodio vratnicu.

Ipak su gosti uspjeli doći do trećeg pogotka i to u 84. minuti preko Luisa Suareza koji je tako stigao do 25. prvenstvenog pogotka i potvrdio visoku pobjedu gostiju. (TS)