breaking news !: VIDEO Slovački ministar oglasio se o stanju premijera: "Ovo je jako težak dan. Borba za život premijera i dalje traje"
Prijateljske utakmice

Argentina s Messijem i Aguerom bez pobjede, Makedonci sredili Slovence

Argentinska nogometna reprezentacija, predvođena najboljim svjetskim nogometašem Lionelom Messijem, nije uspjela trijumfirati ove srijede u Rijadu...

Gostovali su popularni "gaučosi" u Saudijskoj Arabiji i odigrali prijateljsku utakmicu bez pobjednika, ali i pogodaka. Napad Messi-Agüero, koji je igrao svih 90 minuta, nije uspio slomiti čvrste i nadahnute domaće nogometaše, koje je taktički na travnjaku odlično postavio njihov izbornik, nekadašnji trener Barcelone Frank Rijkaard.

Iako je Argentina bila bolja, ovo gostovanje vjerojatno neće dugo pamtiti, a i ne po previše dobro odigranoj utakmici.

Makedonija, suparnik Hrvatske u skupini A kvalifikacija za SP, je na svom travnjaku svladala Sloveniju. U Skoplju je, pak, bilo dosta pogodaka (3-2), a Makedonci su vodili 2-0 i 3-1. Oba je pogotka za goste postigao Nejc Pečnik, igrač Sheffield Wednesdaya.

Švicarska je golom igrača Bayerna Shaqirija pobijedila Tunis 2-1. Pogodak je Shaqiri postigao u petoj minuti sudačke nadoknade.

Recimo da je Bosna i Hercegovina na sjeveru Afrike, u Alžiru, svladala domaćina 1-0 pogotkom Svrake u samom smiraju utakmice. Pobijedili su tako Bosanci reprezentaciju koju vodi njihov trener Vahid Halihodžić.

szólj hozzá: Russia vs USA - 2-2 (All Goals)

Nogometaši Sjedinjenih Američkih Država odigrali su 2-2 protiv Rusije u prijateljskom ogledu odigranom u Krasnodaru. Do remija su Amerikanci došli u 93. minuti.

Tada je rođeni Norvežanin Mikkel Diskerud pogodio za 2-2 i sačuvao neporaženom momčad koju vodi Nijemac Jürgen Klinsmann. Rusija, koju vodi Talijan Fabio Capello, je dva puta vodila golovima Smolova i Širokova iz penala, no gosti su stizali prednost, a najljepši trenutak ogleda je bio pogodak Michaela Bradleya u 76. minuti, poluvolejem iz trka.

Recimo da je Ukrajina pogotkom Kučera pobijedila Bugrasku u Sofiji 1-0, dok je u susjedskom derbiju Češka s 3-0 u Olomoucu svladala Slovačku. Dva je pogotka na tom ogledu postigao Lafata i to već u 3. i 6. minuti. (TS)

Prijateljske utakmice, važniji rezultati:

Alžir - Bosna i Hercegovina 0-1 (Svraka 90)

Makedonija - Slovenija 3-2 (Tasevski 27, Jahović 41, Ibraimi 51 / Pečnik 49, 63)

Cipar - Finska 0-3 (Pukki 14, Hetemaj 28-11m, Kolehmainen 86)

Saudijska Arabija - Argentina 0-0

Tunis - Švicarska 1-2 (Harbaoui 59 / Derdiyok 40, Shaqiri 90+5)

Rusija - SAD 2-2 (Smolov 9, Širokov 84-11m / Bradley 76, Diskerud 90+3)

Bugarska - Ukrajina 0-1 (Kučer 34)

Češka - Slovačka 3-0 (Lafata 3, 6, Dočkal 72)

Armenija - Litva 4-2 (Manucharyan 7, Hitarjan 50, 55, Özbiliz 72 / Rimkevičius 66, 83-11m)