Petarda LA Galaxyja

Klasa je vječna: Pogledajte dvije golčine Beckhama u pet minuta!

Dvije najveće zvijezde Los Angeles Galaxyja David Beckham i Robbie Keane istaknuli su se u sinoćnjem ogledu MLS lige postigavši po dva gola svaki u gostujućoj 5-3 pobjedi svoje momčadi na gostovanju kod Portland Timbersa...

Nekadašnji kapetan engleske nogometne reprezentacije Beckham zabio je prva dva gola za Galaxy u 19. i 24. minuti, od čega je ovaj potonji postigao iz slobodnog udarca.

Kapetan irske reprezentacije Keane se u strijelce upisao u 28. i 65. minuti. Preostali gol za sastav iz Los Angelesa, svoj sedmi ovosezonski, zabio je napadač američke reprezentacije Landon Donovan iz jedanaesterca u 26. minuti.

Keane je ove sezone zabio 8 golova u MLS ligi, od čega četiri u posljednja dva susreta. Beckham je postigao pet golova.

Nakon 20 odigranih susreta LA Galaxy se nalazi na petom mjestu Zapadne konferencije s 26 osvojenih bodova. (TS)