Zabio prvi nakon 1996.

Kakvo čudo: Vratar zabio pogodak u sudačkoj nadoknadi!

Nogometaši Rennesa su sve do pete minute sudačke nadoknade u gostima kod Toulosea držali vodstvo 2-1 kojim bi došli do tek druge ovosezonske pobjede. No, u završnim je sekundama pogodio vratar domaćih Ali Ahamada...

Mladi 21-godišnji čuvar mreže došao je u završnim sekundama u napad i nakon slobodnog udarca podmetnuo glavu i matirao kolegu iz Rennesa Benoita Costila. Postao je time prvi golman poslije 1996. godine koji je postigao pogodak u elitnom razredu francuskog nogometa.

Lorient je u posljednjim trenucima utakmice protiv Nice uspio zadržati nepobjedivost u ovosezonskom izdanju Le Championnata. U dvoboju 5. kola odigrao je 1-1 protiv gostiju s Azurne obale. Nica je povela u 40. minuti pogotkom Camela Meriema, a stvari su se za Lorient dodatno zakomplicirale u 65. minuti kada je Gregory Bourillon dobio crveni karton zbog laktarenja nekadašnjeg potencijalnog hrvatskog reprezentativca Darija Cvitanicha. Bourillonu je ovo, inače, bio treći ovosezonski dvoboj u kojem je startao od prve minute i drugi crveni karton!

I s igračem manje je, mađutim, Lorient uspio doći do izjednačenja, a strijelac je u 88. minuti bio Kevin Monnet-Paquet. Nakon šest kola Lorient na kontu ima po tri pobjede i remije, identično kao i prebogati PSG.

Jedina momčad bez pobjede u ligi i dalje je Troyes koji je u subotu pao kod Sochauxa (3-1), a vrijedi istaknuti i treću ovosezonsku pobjedu još jednog povratnika u prvu ligu Reimsa. Nekad slavni klub je slavio s 2-0 protiv Nancyja i probio se na peto mjesto. (TS)