Ivanović u završnici donio pobjedu Chelseaju

Chelsea i Arsenal su pogocima u završnicama utakmica izbjegli iznenađenje i došli do pobjeda u 10. kolu Premiershipa. Manchester City se nije izvukao, pao je u gostima kod Wolverhamptona...

Aktualnog je prvaka spasio srpski nogometaš Branislav Ivanović. Pogodio je glavom u 84. minuti nakon dodavanja Jurija Žirkova i donio Chelseaju pobjedu 2-1 u gostima kod Blackburna.

Londonski je klub napravio potpuni preokret budući da su Roversi, za koje Nikola Kalinić nije odigrao ni minute, vodili od 21. minute golom Benjanija Mwaruwarija. Preokret je pokrenuo Nicolas Anelka u 39. minuti nakon što mu je loptu glavom proslijedio Didier Drogba.

Osma je to Chelseajeva pobjeda sezone, a njome je na vrhu ljestvice lider sačuvao pet bodova prednosti u odnosu na gradskog rivala Arsenal. “Topnici” su se na svome Emiratesu dugo mučili protiv još jednog londonskog kluba, West Ham Uniteda, a olakšanje Arseneu Wengeru donio je Alex Song u 88. minuti. Pogodio je glavom za konačnih 1-0 nakon asistencije Gaëla Clichyja.

Do subote je jednaki zaostatak za vodećim Chelseajem kao Arsenal imao i Manchester City, no bogati klub s Eastlandsa nije uspio pronaći put do pobjede kod slabašnog Wolverhamptona koji je slavio (2-1) tek drugi put ove sezone. “Građani” su poveli pogotkom Emmanuela Adebayora iz jedanaesterca u 23. minuti nakon što je Richard Stearman u kaznenom prostoru prekršajem zaustavio Davida Silvu. No, samo sedam minuta kasnije Nenad Milijaš je domaćinu donio izjednačenje, da bi u 57. minuti David Edwards potpisao potpuni preokret.

Premiership, 10. kolo:

Arsenal - West Ham 1-0 (Song 88)

Blackburn - Chelsea 1-2 (Mwaruwari 21 / Anelka 39, Ivanović 84)

Everton - Stoke City 1-0 (Aiyegbeni 67)

Fulham - Wigan 2-0 (Dempsey 30, 44)

Wolverhampton - Manchester City 2-1 (Milijaš 30, Edwards 57 / Adebayor 23 - 11 m)