Valdes obranio penal

Barcelona razbila Ajax: Messi hat-trickom uzvratio Ronaldu!

Barcelona je pobijedila Ajax 4:0 na Camp Nou u skupini H Lige prvaka, a Lionel Messi postigao je tri pogotka...

Nogometni velikani Barcelona i Ajax odigrali su po prvi put u povijesti Lige prvaka međusobni susret u sklopu skupine H.

Barcelona je slavila s uvjerljivih 4-0, a strijelac hat-tricka bio je Lionel Messi.

Barcelona - Ajax 4:0

Milan - Celtic 2:0

Argentinski genij postigao je svoj četvrti hat-trick u Ligi prvaka, što nikada nikome prije nije pošlo za nogom. Ujedno su mu to bili 60., 61. i 62. pogodak u Ligi prvaka, čime se na vječnoj ljestvici najboljih strijelaca približio Raulu na svega devet golova.

Messi je načeo mrežu gostiju u 22. minuti, kada je lukavo iz slobodnog udarca iskosa s desne strane naciljao vratarevu stranu gola i pogodio za 1-0. Rezultat se nije mijenjao sve do 55. minute kada ga je u kontri na desnoj strani uposlio Sergio Busquets. Messi je loptu povukao prema sredini, te s nekih sedam-osam metara lagano poentirao za 2-0.

Messi uzvratio Ronaldu

Gerard Pique povisio je u 69. minuti glavom na 3-0, nakon ubacivanja Neymara s lijeve strane, da bi konačnih 4-0 i kompletiranje svog četvrtog hat-tricka u Ligi prvaka, postavio argentinski genijalac šest minuta kasnije.

Podsjetimo, u utorak je Messijev veliki rival Cristiano Ronaldo također postigao hat-trick u visokoj 6-1 pobjedi njegovog Real Madrida kod Galatasarayja. Ako se po jutru dan poznaje, mogla bi to biti još jedna rekordna sezona za obojicu sjajnih napadača.

Milan u završnici slomio Celtic

U drugoj utakmici skupine Milan je na San Siru tek u završnici slomio otpor žilavog škotskog prvaka Celtica.

Najprije je Cristian Zapata u 82. minuti pucao, a loptu u vlastitu mrežu skrenuo Emilio Izaguirre. Svega četiri minute kasnije Sulley Muntari postavio je konačnih 2-0, nakon što je udarac Marija Balotellija sjajno obranio Fraser Foster, ali samo do spomenutog Muntarija. (TS)

Liga prvaka, 1. kolo:

Skupina H

Barcelona - Ajax 4-0 (Messi 22, 55, 75, Pique 69)

Milan - Celtic 2-0 (Zapata 82, Muntari 86)

Tijek utakmice: Barcelona - Ajax 4:0

90' Kraj utakmice.

77' Jedanaesterac za Ajax, Valdes brani udarac Sigthorssona.

75' GOOOOL!!! Treći pogodak Messija na utakmici.

72' Izlaze Fabregas i Neymar, ušli su Xavi i Pedro.

69' GOOOOL!!! Pique je zabio za 3:0.

54' GOOOL!!! Messi je povisio na 2:0.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena.

33' Neymar je pucao, vratar Ajaxa brani.

31' Velika šansa za Ajax. Krkić je pucao glavom iz neposredne blizine, Valdes brani.

22' GOOOOL!!! Messi je pogodio iz slobodnog udarca.

21' Duarte je srušio Messija. Slobodan udarac za Barcu.

13' Iniesta je probio po lijevoj strani. Moglo je biti opesno, ali samo korner za Barcu.

6' Frabregas je pucao preko vrata.

3' Neymar je pucao, Vermeer lako brani.

1' Utakmica je počela.

Sastavi:

Barcelona: Valdés, Dani Alves, Piqué, Mascherano, Adriano; Cesc, Busquets, Iniesta; Alexis, Messi, Neymar.

Ajax: Vermeer, Van Rhijn, Moisander, Poulsen, Duarte, Sigthorsson, De Jong, Bojan, Boilesen, Blind, Denswil.