Prvak teško stradao

Ibrahimović ponovno zabio nakon sjajne asistencije Meneza

Nogometaši PSG-a, suparnici hrvatskog prvaka Dinama u skupini Lige prvaka, upisali su u petak, u ogledu 5. kola domaćeg prvenstva, pobjedu protiv Toulousea od 2-0...

Druga je to pobjeda Parižana ove sezone (uz tri remija), a dogodio se i prekid Ibrahimovićeve serije. Naime, do ovog je ogleda sve golove PSG-a u prvenstvu (četiri) postigao sjajni švedski napadač. Zabio je Zlatan i Toulouseu, ali prvi je strijelac na utakmici ipak bio netko tko se ne zove Ibrahimović.

U 38. minuti je mladi Talijan Verratti asistirao Argentincu Javieru Pastoreu, a ovaj je lijepo prebacio loptom istrčalog vratara Ahamada. Ibrahimović je, pak, poentirao iz blizine u 69. minuti na sjajnu asistenciju Meneza.

PSG je bio bolji, pa je tako bilo čestih perioda utakmice, posebno u prvom dijelu, kada se teško izlazilo iz gostujućeg šesnaesterca. No, i Toulouse je imao dovoljan broj odličnih šansi, ali su mnoge prokockali njihovi nespretni napadači.

PSG je u petak nastupio u sastavu: Sirigu - Maxwell, Sakho, Alex, Jallet - Matuidi, Verratti, Thiago Motta - Pastore - Ibrahimović, Menez. U drugom su poluvremenu u igru ušli Chantone, Nene i Armand.

U drugom ogledu u petak prvak Montpellier je teško stradao kod novog prvoligaša Reimsa - izgubio je utakmicu s 3-1.