Odličan start Primere

Barca potpuno razbila Villareal - 'petica' klubu koji igra Ligu prvaka

U prvom kolu Primere Barcelona je na Camp Nou deklasirala Villareal.

S uvjerljivih 5:0 Barcelona je za jedan gol 'ostala kratka' da izjednači uspjeh Real Madrida koji je u prvom kolu Primere s 6:0 pobijedio imenjaka iz Zaragoze. Ipak, sjajna utakmica katalonskog kluba pokazala je kako će se i ove sezone voditi 'mrtva utrka' između ova dva kluba.

Barcelona je u utakmicu ušla u dosta izmješanom sastavu bez Danija Alvesa, Piquea, Puyola, Xavija, Ville, ali s najvećim ovoljetnim pojačanjima - Cescom Fabregasom i Alexisom Sanchezom. Od samog početka utakmice bilo je vidljivo kako je Barcelona odlučila pritisnuti svoje protivnike i ne dopustiti im previše mogućnosti za igru. No, Villareal se držao na 0:0 sve do 25. minute kada je Thiago postigao lijepi pogodak za 1:0. Nakon toga se Villareal kratko 'trgnuo', ali je katalonski klub sve to brzo smirio.

U samo sedam minuta utakmica je riješena. Prvo je Fabregas u posljednjoj minuti prvog poluvremena rezultat povisio na 2:0, da bi početkom drugih 45 minuta svoje golove postigli Sanchez i Messi. Omaleni Argentinac svoj je drugi pogodak postigao u 75. minuti i postavio konačnih 5:0.

'Utrka u dvoje' Primere je sjajno startala. Treće kolo (prvo je odgođeno zbog štrajka igrača) je na rasporedu 10. rujna. Tada Barcelona gostuje kod Real Sociedada, a Real Madrid na Santiago Bernabeu dočekuje Getafe.

Španjolska 1. liga, 2. kolo
Barcelona 5 0 Villarreal
Strijelci
1:0 T. Alcantara (25') 2:0 C. Fabregas (45')

Tijek utakmice:

90' Gotova je utakmica. Uvjerljiva pobjeda Barcelone. 5:0

87' Lijepa prilika za Villareal. Dobro je pucao Camunas, ali brani Valdes

81' Imao je svoju šansu i David Villa. Probio je lijevu stranu i uputio oštru loptu prema vratima. Lopta je ipak otišla malo pored gola, a Dos Santos je zamalo zakasnio pospremiti je u mrežu

75' GOOOOOOOOOL! Sjajna akcija Barcelone. Počeo ju je Jonathan dos Santos, nastavio Messi koji je izbacio Thiaga na desnu stranu. Strijelac prvog pogotka na utakmici je čekao da Messi pravodobno uđe u šesnaesterac, dodao mu loptu, a Messi je postigao svoj drugi pogodak na utakmici. Barcelona-Villareal 5:0

71' Izašao je i Cesc Fabregas, a ušao Jonathan dos Santos. Posljednjih par minuta igrači Villareala pokušavaju napravit pritisak na obrambenu liniju Barcelone koja danas praktično nije imala posla

70' Krenuo je Messi u svoj poznati slalom i uputio udarac prema vratima Villareala, ali ovaj put nije bilo pogotka

67' Igra se malo smirila u posljednjih par minuta. Vrijedi zabilježiti da je ušao David Villa umjesto Pedra

60' U ovakvoj utakmici je vijest kada Barcelona jednu svoju šansu nije pretvorila u gol. Pedro je probio po lijevom krilu, ali ubacio samo do golmana Lopeza

56' Villareal je odlučio zatvoriti svoju fomraciju. Izašao je Nilmar, a ušao Senna. Kod Barce je izašao Iniesta, a ušao Xavi

52' GOOOOOOL!!! 4-0 za Barcelonu! Strijelac je sada Lionel Messi koji je iskoristio sjajnu loptu Inieste i izašao sam pred golmana Villareala. Messi ga je zaobišao i postigao pogodak za 4-0

50' Izmjena kod Villareala. Izašao je Valeto, ušao Camunas

47' GOOOOOOOOOL! Drugo poluvrijeme je počelo na najbolji mogući način po igrače Barcelone. Alexis Sanchez je dobio jednu loptu s centra i 'sjurio' se desnim krilom Barcinog napada. Nakon toga je lagano savladao Lopeza i postigao svoj prvi službeni pogodak za katalonski klub

45' GOOOOOOL! Fabregas se cijelo vrijeme ubacuje u sam vrh napada, a napokon je okrunio svoju dobru igru. Jednu dobru, okomitu loptu mu je poslao Messi, a Cesc je izbjegao vratara Lopeza i postigao pogodak za 2:0. Sav novac kojeg je Barcelona platila Arsenalu za njega se već isplaćuje. Nedugo nakon ovog pogotka suđen je kraj prvog poluvremena

38' Kakva šansa za Villareal! Rossi je izbjegao 'ofsajd zamku' koju je postavila obrana Barcelone i uputio prizemnu loptu prema golu. Valdes je brani, prolazi mu ispod ruke, ali se odbija samo do grede. Rossi nije uspio ponovo prvi doći do lopte kako bi je spremio u mrežu

33' Velika pogreška suca Alvareza. Mascherano je srušio Nilmara i s pravom zaslužio žuti karton, ali sudac je trebao pustiti prednost jer su u nastavku akcije dva igrača 'Žute podmornice' izašla sama pred Valdesa.

30' Barcelona u svojem posjedu loptu drži nevjerojatnih 67%

27' Prva šansa Villareala. Povukao je Rossi i pucao s ruba šesnaesterca, ali samo u vanjski dio mreže

25' GOOOOOOOOOL! Nije uspio Messi, ali je uspio Thiago. Mladi, 20-godišnji Španjolac rođen u Italiji povukao je loptu kroz sredinu terena, a kada je došao na 20-ak metara pucao je 'kroz četiri igrača' i pogodio daljnji kut Lopezovog gola

23' Messi je odigrao sjajnu loptu izbacivši Fabregasa samog pred Lopeza. Srećom po Villareal Gonzalo je ipak izbio loptu prije donedavnog igrača Arsenala

20' Villareal u prvih 20 minuta nije napravio baš - ništa! Kada se zna da ovaj klub igra u Ligi prvaka, onda je jasna razlika u snagi između Barce i Reala te 'ostatka lige'

18' Uh! Korner je izveo Messi, a Busquets lijepo pucao, ali samo u gredu

17' Pedro je sjajno probio lijevu stranu i uposlio Messija. Argentinac je pucao u bliži kut Villarealovog gola, ali Lopez brani

13' Diego Lopez je sjajno istrčao i spriječio Messija da dovede Barcelonu u vodstvo

6' Prvu šansu na utakmici imao je Iniesta, ali bez uspjeha

4' Victor Valdes dostigao je legendarnog Zubizarettu po broju nastupa za Barcelonu. Njih dvojica su po 410 puta branili Barcina vrata, a Valdes će u sljedećoj utakmici ostati sam na vrhu te liste

1' Počela je utakmica na Camp Nou

Barcelona je u utakmicu krenula sa sljedećim sastavom: Valdes - Mascherano, Busquets, Abidal - Keita, Thiago, Fabregas, Iniesta - Pedro, Messi, Sanchez.

Villareal je na Camp Nou istrčao u formaciji 4-4-2: Diego Lopez - Zapata, Gonzalo, Musacchio, Oriol - Valero, Marchena, Bruno, Cani - Nilmar, Rossi