I dalje stopostotni

Golijada Barce u Madridu, 'hat-trick' Pedra i posjed lopte domaćinu!

Nakon sedmog svibnja 2008. godine nogometaši Barcelone prvi su put izgubili dvoboj u posjedu lopte protiv suparnika u Primeri. "Nadigrao" ih je Rayo Vallecano...

Informacija je to koja se čini zanimljivijom od samo pobjede Barceloninih nogometaša u Madridu u okviru petog Primerina kola: završilo je na kraju s laganih 4-0 za favorite.

Prema podacima Marcine internerske-stranice, odnos posjeda lopte bio je 51-49% u korist domaćina. Prema izračunu relativno pouzdanoga statističkog web-portala Whoscored.coma, Rayo je bitku za posjed lopte dobio još uverljivije, 55-45 posto.

Posljednji put, i jedini od kolovoza 2005. godine, Barcelona je posjed izgubila u porazu od Real Madrida u svibnju 2008. godine.

Na koncu uvjerljiva pobjeda katalonske momčadi, u kojoj je Pedro Rodriguez zabio klasičan "hat-trick", a pobjedu zaključio Fabregas, uopće nije izgledala izgledna nakon prvih 45 minuta.

Osim genijalne akcije Messija i majstorske realizacije Pedra u 33. minuti, jedinu izglednu priliku za goste je, nakon još jedne majstorske akcije Messija, u kojoj je predriblao tri suparnička igrača iz triju dodira s loptom, propustio Neymar.

Domaćini su u 36. minuti promašili 11-erac, točnije Trashorrasu ga je sjajno obranio Victor Valdes. Stvorili još dvije čiste prilike za pogodak, dok je Martin Montoya zamalo zabio autogol pri pokušaju vraćanja lopte Valdesu na lijevu nogu.

U drugom je poluvremenu posao završio razigrani Barçin superkvartet Messi-Neymar-Fabregas-Pedro. Neymar je prekrasno asistirao za treći gol Pedra, pogodio vratnicu, te jednom prilikom velemajstorski petom gurnuo Messija u čistu priliku za pogodak. Brazilac izgleda sve bolje u Martinovim šablonama.

Pedro Rodriguez ove je sezone zabio pet golova iz pet udaraca koje je poslao u okvir gola. Ovo mu je prvi prvenstveni "hat-trick". Cesc Fabregas zabio je svoj stoti pogodak u karijeri.

Victor Valdes obranio je najviše 11-eraca u Primeri u posljednjim trima sezonama. Ovo mu je bio četvrti. U Primeri je skinuo 12 od 33 udaraca s bijele točke s kojima je bio suočen.

Almeria i Levante odigrali su ranije 2-2. Do isključenja Fernandeza u 54. minuti domaćini su vodili 2-0. Drugi je pogodak, prvi u dresu novog kluba, zabio 19-godišnji Liverpoolov veznjak Suso, koji je u andaluzijskom klubu na posudbi. Pogodio je prekrasno lijevom nogom s 20 metara udaljenosti. (TS)