Nakon samo jednoga osvojenog boda u dvama prošlim kolima nogometaši Borussije u subotu su u srazu 28. bundesligaškog kola u Dortmundu pobijedili trećeplasirani Hannover 4-1...

Šest kola prije kraja prvenstva tako su sačuvali prednost od sedam bodova prednosti pred drugoplasiranim Bayerom, koji je u subotu slavio (1-0) na teškom gostovanju kod Kaiserslauterna.

Porazom Hannovera u Dortmundu profitirao je Bayern, koji je golom Arjena Robbena na asistenciju Francka Riberyja u 77. minuti uspio doći do sva tri boda (također 1-0 pobjeda) u srazu s posljednjeplasiranom Borussijom iz Mönchengladbacha, te time izbiti na treće mjesto ljestvice.
Nizozemcu je to bio već deveti ovosezonski pogodak. Skupio je, nakon što je počeo igrati tek u 2011. godini, samo deset bundesligaških nastupa.

U pobjedničkoj je momčadi cijelu utakmicu odradio Danijel Pranjić.

Hannover je poveo kod Dortmunđana u 57. minuti, no momčad Jürgena Kloppa unutar samo 24 minute (59. do 83.) zabila je četiri gola i riješila pitanje pobjednika. Izjednačio je omaleni 18-godišnji veznjak Mario Götze, koji je također asistirao Lucasu Barriosu za 3-1. Sjajni je Paragvajac zabio također krasno glavom za 2-1, te još ljepše Kevinu Großkreutzu u 83. minuti asistirao za posljednji pogodak na utakmici. Barrios je na brojci od 13 ovosezonskih pogodaka.

Leverkužanima je u Kaiserslauternu sva tri boda donio 23-godišnji veznjak Sidney Sam zabivši klubu iz kojeg je došao u Bayer svoj sedmi pogodak sezone u 74. minuti.

U domaćim je redovima cijelu utakmicu odradio Lakić, a posljednjih 15-ak minuta Rivić.

Na vrhu ljestvice strijelaca s Bayernovim Marijem Gomezom izjednačio se Freiburgov Senegalac Papiss Demba Cisse, koji je svoju momčad na gostovanju kod Mainza doveo u vodstvo već u 49. sekundi utakmice. Cisse je, kao i Gomez, na brojci od 19 ovosezonskih pogodaka.

Za domaće, u čijim je redovima posljednjih desetak minuta odradio mladi hrvatski reprezentativac Petar Slišković, u 66. je minuti utakmice uspio izjednačiti Allagui.

Za goste je do 78. minute igrao BiH-reprezentativac Mensur Mujdža. Zaradio je žuti karton.

Bundesliga, 28. kolo:

Bayern – Borussia M. 1-0 (Robben 77)
Werder – Stuttgart 1-1 (Frings 34 / Hajnal 13)
Borussia D. - Hannover 4-1 (Götze 59, Barrios 64, 73, Großkreutz 83 / Abdellaoue 57)
Mainz – Freiburg 1-1 (Allagui 74 / Cisse 1)
Kaiserslautern – Bayer 0-1 (Sam 74)