Fantastičnu golgetersku i igračku formu nastavlja hrvatski reprezentativac u redovima škotskog prvaka Glasgow Rangersa Nikica Jelavić. Zabio je 25-godišnji centarfor u 37. prvenstvenom kolu Dundee Unitedu...

Nogometaši Waltera Smitha u pretposljednjem su prvenstvenom kolu na svom Ibroxu pobijedili goste iz Dundeeja 2-0, te se time približili na korak od obrane naslova prvaka nakon kiksa Celtica kod Invernessa prije tjedan dana. S utakmicom viška Rangersi bježe gradskim rivalima četiri boda kolo prije kraja. U posljednjem kolu, ove nedjelje, Rangersi moraju pobijediti kod Kilmarnocka da bi bili sigurni u naslov.

Vrlo razigrani i raspoloženi Nikica Jelavić doveo je domaće u vodstvo svojim 15. ovosezonskim prvenstvenim pogotkom u 21. minuti. Pogodio je stražnjim dijelom glave s oko deset metara udaljenosti nakon ubacivanja ljevonogog Whittakera s desne strane.

Konačan je rezultat u 25. minuti postavio Jelavićev suigrač u napadu Kyle Lafferty.

Hrvatski je nogometaš tijekom dvoboja, koji je uz ovacije stadiona napustio u 86. minuti, imao još pregršt dobrih akcija i pokušaja udaraca prema golu. Zamijenio ga je El-Hadji Diouf.