Nijemci dočekali osvetu

'Elf' nakon 18 godina posta razbio Brazilce, Talijani šokirali Španjolce!

U Bariju i Stuttgartu završene su prijateljske utakmice Italije i Španjolske te Njemačke i Brazila...

Prijateljske utakmice Njemačke i Brazila te Italije i Španjolske opravdale su epitete najatraktivniji dvoboja u pregrštu prijateljskih utakmica u srijedu navečer. Fantastična Njemačka u Stuttgartu je s 3:2 pobijedila Brazil i tako prekinula post pobjeda nad tom reprezentacijom dug čak 18 godina. Uspješna je bila i Italija koja je kod kuće bila bolja od svjetskog i europskog prvaka Španjolske s 2:1.

>> Dublin ostaje neosvojiva utvrda: Hrvatska remizirala s Irskom!

Izbornik Njemačke, Joachim Löw je uoči dvoboja s Brazilcima optimistično najavljivao pobjedu. ''18 godina frustracija je previše'', kazao je Löw, a čini se da su to Nijemci ozbiljno shvatili. U odličnoj utakmici pokazali su veliku borbenost i Brazilcima nisu davali puno šansi. Prema prikazanoj igri su Nijemci mogli i uvjerljivije slaviti.

Od samog početka su Nijemci stegnuli obruč oko brazilske obrane, pa su gosti često bili prisiljeni grčevito se braniti.

Ipak, Njemačka je svoju nadmoć kapitalizirala tek u nastavku utakmice. ''Elf'' je poveo u 61. minuti iz penala koji je bio dosuđen zbog prekršaja Lucija nad Kroosom. Dojam je da je Bayernov napadač ipak odglumio faul. Bilo kako bilo, Schweinsteiger je pogodio s bijele točke za 1-0.

Samo šest minuta kasnije, Nijemci su povisili vodstvo. Kroos je odličnom dijagonalnom loptom poslužio Götzea, 19-godišnjeg igrača Borussije Dortmund. Mladi veznjak, kojeg mnogi već uspoređuju s Lionelom Messijem, zaobišao je Julija Cesara i poslao loptu u praznu mrežu.

U 71. minuti, Brazilci su smanjili iz penala kojeg je izborio Dani Alves. Faulirao ga je Lahm, a s bijele točke je zabio Robinho.

Nijemci su u 80. minuti ponovno povećali prednost. Schweinsteiger je obavio glavninu posla. U kaznenom prostoru Brazila uspio je oduzeti loptu Santosu, odigrati povratnu za Schürrlea, koji je bio precizan za 3-1. U drugoj minuti sučeve nadoknade, brazilski tinejdžerski as Neymar je krasnim udarcem izvan kaznenog prostora postavio konačnih 3-2.

U Stuttgartu su Nijemci uspjeli pobijediti Brazilce prvi put u 18 godina: posljednji im je to put uspjelo 1993. 2-1 trijumfom u Kölnu, također u prijateljskoj utakmici.

U dvoboju Italije i Španjolske u Bariju, svjetskih prvaka s posljednja dva Mundijala, slavili su Talijani 2-1. Zasluženo, jer su, gledajući cijeli dvoboj, pokazali više, a pogotovo u prvom poluvremenu, kada su žestoko pritiskali Španjolce.

Italija je povela u 11. minuti. Criscito je odličnim dodavanjem poslužio Montoliva, a Fiorentinin je igrač potkopao loptu i lobom svladao Ikera Casillasa, te postigao svoj prvi pogodak u dresu reprezentacije. Mogli su Talijani postići u prvom dijelu još koji pogodak, ali su do izjednačenja stigli gosti, nakon što je sudac start Chiellinija nad Llorenteom okvalificirao kao prekršaj za kazneni udarac. Alonso je s bijele točke tukao po sredini gola i prevario Buffona.

U nastavku su Španjolci uspostavili ravnotežu, zapravo su imali i bolje prilike, ali je na kraju ipak do pobjede stigla domaća selekcija. Strijelac je bio Alberto Aquilani. Nakon njegovog udarca se lopta odbila od Albiola i prevarila španjolskog vratara Victora Valdesa, koji je na poluvremenu zamijenio Casillasa.

Dodajmo kako su Fernando Torres i Gerard Pique morali napustiti igru već u prvom poluvremenu. Torres zbog potresa mozga već u 14. minuti, dok je Pique izašao iz igre krajem prvog dijela zbog ozljede bedrenog mišića.

Tijek utakmica:

GOOOOOOOOOLLLLL U Stuttgartu! U drugoj minuti sudačke nadoknade na 3:2 za Brazil smanjuje Neymar od kojeg se u ovoj utakmici puno očekivalo, a ovim se pogotkom barem djelomično iskupio za nezapaženi nastup.

Utakmica je završena. Njemačka je nakon 18 godina uspjela svladati Brazil!

Nakon prilične suše pogodaka u Bariju, dočekali smo novu promjenu rezultata! GOOOOOOOOLLLLLL za Italiju!!! U 84. minuti možda i pobjednički pogodak za domaćine postigao je Aquilani. Italija sada vodi 2:1 protiv Španjolske.

Novi GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL u Sttutgartu!! Točku na 'I' u večerašnjoj utakmici vjerojatno je stavio Andre Schürrle koji je odlično iskoristio sjajno dodavanje pred vratima gostiju za veliko vodstvo nad Brazilcima od 3:1. S obzirom da je još sedam minuta do kraja, teško je očekivati da će Brazil uspjeti napraviti preokret te bi 'Elf' uskoro mogao početi slaviti veliku pobjedu nad Brazilcima, prvu nakon dugih 18 godina posta.

Još jedan GOOOOOOOOOOLLLLLL u Stuttgartu!!! S bijele točke Brazil je smanjio zaostatak za Njemačkom na 2:1. Izvođač penala u 72. minuti bio je Robinho.

Novi GOOOOOOOOOOLLLL za Njemačku!! Nakon penala, domaćini su dočekali prvi gol iz igre. Sjajni Götze zabio je u 67. minuti.

GOOOOOOOOOOOLLLLL u Stuttgartu! Nakon mnoštva prilika, dočekali smo prvi pogodak u susretu Njemačke i Brazila, ali ne iz igre već iz penala. Izvođač jedanaesterca za domaćine bio je Bastian Schweinsteiger u 61. minuti.

Utakmice su nastavljene. U njemačkim redovima dvije izmjene. Iz igre izlaze Gómez i Podolski, a ulaze Klose i Schürrle. Kod Brazila nema promjena u sastavu. Kod Španjolaca je iz igre izašao Pique, a ušao je Busquets.

GOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL u Bariju. Španjolci su uspjeli izjednačiti u 37. minuti na 1:1 iz penala. Uspješan izvođač bio je Xabi Alonso. Završeno je prvo poluvrijeme.

Vraćamo se na jednako zanimljivu utakmicu u Stuttgartu u kojem sijevaju dobri potezi na obje strane, ali mreže još uvijek miruju. Brazilci su se nakon početne dominacije domaćina uspjeli približiti Nijemcima, no nedovoljno za pogodak. Neymar je odlično potegnuo pred kraj prvog poluvremena, no lopta je sijevnula malo pored lijeve vratnice. Završeno je prvo poluvrijeme.

GOOOOOOOOOLLLL u Bariju. Domaćini od 11. minute vode protiv Španjolske. Pogodak za vodstvo Talijana postigao je Riccardo Montolivo.

Od 15. minute Španjolci igraju bez Fernanda Torresa kojeg je zamijenio Llorente.

Odlična atmosfera u Stuttugartu pred oko 60.000 navijača. Nijemci od prve minute napadaju vrata gostiju, a vidjet ćemo hoće li im se pritisak isplatiti. Za sada je 0:0.

Prijateljske utakmice između Njemačke i Brazila u Stuttgartu te Italije i Španjolske u Bariju su počele. Povremeni tekstualni prijenos možete pratiti na našem portalu.

Sastav Italije:
Buffon, Chiellini, Criscito, Ranocchia, De Rossi, Pirlo
Thiago Motta, Montolivo, Maggio, Rossi, Cassano

Sastav Španjolske:
Casillas, Albiol, Arbeloa, Piqué, Andoni Iraola, Iniesta, Xabi Alonso, Cazorla, Busquets, Villa, Pedro

Sastav Njemačke:
Neuer, Lahm, Hummels, Badstuber, Schweinsteiger, Kroos, Träsch, Götze Gómez, Podolski, Müller

Sastav Brazila:
Júlio César, Lúcio, Dani Alves, Andre Santos, Thiago Silva, Ramires, Fernandinho, Ralf, Robinho, Alexandre Pato, Neymar

.....................................................................................................

Osim Irske i Hrvatske u Dublinu i mnoge druge reprezentacije igraju prijateljske dvoboje. Najjaču utakmicu odigrat će Njemačka i Brazil u Stuttgartu. Bit će to sudar treće i četvrte reprezentacije po FIFA-inoj ljestvici. Nijemci će biti posebno 'nabrušeni's obzirom da već 18 dugih godina čekaju na pobjedu protiv Brazilaca. Zadnji su put slast pobjede okusili 1993. godine u Kölnu kada je bilo 2:1.

Drugi susret koji će zasigurno privući pažnju nogometnih zaljubljenika je okršaj Italije i Španjolske. Bivši svjetski prvaci Talijani u Bariju dočekuju aktualne svjetske i europske prvake i bit će zanimljivo vidjeti hoće li moćnoj 'Furiji' moći uzeti skalp. Za očekivati je da će Cesare Prandelli od svoje momčadi tražiti maksimalni angažman kako ne bi zabilježili drugi uzastopni poraz nakon što su u lipnju u prijateljskom susretu izgubili od Irske 2:0. Španjolski će se igrači vjerojatno čuvati za nedjeljnu utakmicu Superkupa između Real Madrida i Barcelone. Stoga bi u Bariju mogli gledati vrlo zanimljivu utakmicu.

Prijateljske utakmice:

Njemačka – Brazil 3-2 (Schweinsteiger 61 – 11 m, Götze 67, Schürrle 80 / Robinho 71, Neymar 90+2)

Italija – Španjolska 2-1 (Montolivo 11, Aquilani 84 / Xabi Alonso 37 – 11 m)

Škotska – Danska 2-1 (Kvist 22 – ag, Snodgrass 44 / Eriksen 31)

Slovenija – Belgija 0-0

Wales – Australija 1-2 (Blake 82 / Cahill 44, Kruse 60)