breaking news !: VIDEO Zamjenik slovačkog premijera otkrio nove detalje o Ficovu stanju
Liga prvaka, 3. pretkolo

Dinamo KIjev prošao Feyenoord, Kranjčar na klupi

Prva dva kluba koja su se plasirala u završni kvalifikacijski krug nogometne Lige prvaka su kijevski Dinamo i bjeloruski BATE Borisov kojima je to uspjelo gostujućim pobjedama u uzvratima 3. pretkola...

U svakako najzvučnijem paru 3. pretkola ukrajinski doprvak Dinamo iz Kijeva izbacio je nizozemskog doprvaka Feyenoord ukupnim rezultatom 3-1. Nakon pobjede u prvoj utakmici u Kijevu 2-1, Dinamo se uspješno branio u Rotterdamu, a onda su u 6. minuti sudačke nadoknade preko Brown Ideyea stigli i do pobjede. Ognjen Vukojević odradio je cijeli susret za goste i zaradio žuti karton u 45. minuti, dok je drugi hrvatski reprezentativac u redovima Kijevljana Niko Kranjčar utakmicu odgledao s klupe za pričuve.

U drugom uzvratu 3. pretkola odigranom u utorak, bjeloruski prvak BATE Borisov u gostima je s 2-0 nadigrao mađarskog prvaka Debrecen koji je iz prve utakmice donio optimističnih 1-1. No, Mozolevski je u 25. minuti priredio "hladan tuš" za domaćine kojima je dodatno situaciju zakomplicirao Nikolov koji je u razmaku od šest minuta zaradio dva žuta kartona odnosno isključujući crveni već u 57. minuti. S igračem više BATE je golom Volodka na dodavanje nekadašnjeg veznjaka Arsenala i Barcelone Aleksandera Hleba u 60. minuti potvrdio prolazak u iduću rundu natjecanja.