Torino u Europi

Chievo osigurao opstanak, Catania i Bologna u drugoj ligi

Nogometaši Chieva iz Verone osigurali su opstanak u Seriji A savladavši u pretposljednjem, 37. kolu Cagliari u gostima s minimalnih 1:0.

Gol vrijedan opstanka u elitnom razredu talijanskog nogometa zabio je Dario Dainelli u 72. minuti. Chievo je s pobjedom stekao nedostižna četiri boda prednosti ispred 18-plasirane Catanije i 19-plasirane Bologne koji su igrali međusobno u ovom kolu. Catania je slavila 2:1 golom Gonzala Bergessija iz 84. minute u utakmici u kojoj su podijeljena dva crvena kartona, po jedan na svakoj strani. (Peruzzi kod Catanije i Paponi kod Bologne).

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvario je Napoli (bez Josipa Radoševića) koji je slavio u gostima kod Sampdorije sa čak 5:2 golovima petorice različitih strijelaca, dok je Sassuolo potvrdio opstanak domaćom pobjedom protiv Genoe 4:2. Naš Šime Vrsaljko odigrao je svih 90 minuta za poraženu Genou kod koje Alberto Gilardino nije uspio realizirati jedanaesterac.

Torino i Parma odigrali su 1:1 u izravnoj borbi za šesto mjesto koje posljednje vodi u Europa ligu. Ciro Immobile zabio je za vodstvo Torina 1:0 u 42. minuti, a Jonathan Biabiany zabio je za 1:1 u 71. iz odbijanca nakon nerealiziranog jedanaesterca Antonija Cassana.

Parma je od 64. minute igrala bez isključenog Lucarellija, dok je kod Torina pocrvenio najbolji im strijelac Immobile u 74. minuti.

Serie A, 37. kolo:

Bologna - Catania 1:2 (Morleo 79 / Monzon 22, Bergessio 84)

Cagliari - Chievo 0:1 (Dainelli 72)

Livorno - Fiorentina 0:1 (Cuadrado 57)

Sampdoria - Napoli 2:5 (Eder 30, Wszolek 88 / Zapata 19, Insigne 27, Callejon 32, Hamšik 47, Mustafi 61-ag)

Sassuolo - Genoa 4:2 (Flores 16, 89, Biondini 66, Sansone 87 / Calaio 40, Cabral 76)

Torino - Parma 1:1 (Immobile 42 / Biabiany 71)

Atalanta - Milan 2:1 (Denis 68 - 11m, Brienza 90+6 / Bellini 51-ag)