Čudesni golovi

Chicharito zabio na zagrijavanju kako mnogi neće nikad u karijeri, Brazil do preokreta!

Javier Hernandez nije imao svoju večer u utorak, kada je Meksiko u prijateljskoj utakmici poražen od Brazila s 2-1, ali je odgovoran za video koji ćete uskoro vidjeti…

Da napadač Manchester Uniteda ima osjećaj za gol prošle godine se uvjerila nogometna Europa. Chicharito je na zagrijavanju uoči spomenute utakmice zabio pogodak kakav mnogi neće postići tijekom cijele karijere.

Potezu Meksikanca najviše se, pak, može radovati Alex Ferguson koji je i doveo nadarenog napadača u redove Crvenih vragova. Hernandez je zasad u novoj sezoni Premiershipa na dva pogotka, oba protiv Boltona.

Inače, Brazil je s deset igrača došao do preokreta. Meksikanci su poveli već u desetoj minuti susreta nakon katastrofalne pogreške brazilskog braniča Davida Luiza koji je ubačenu loptu Pabla Barerre, klizećim startom, skrenuo u vlastitu mrežu. Do pred sam kraj poluvremena ništa se ozbiljnije nije događalo, a onda je u 44. minuti susreta u kaznenom prostoru Brazila srušen Chicharito, te sudac nije imao drugog izbora nego pokazati na bijelu točku. Krivac za najstrožu kaznu bio je Dani Alves koji je prilikom tog prekršaja zaradio i drugi žuti karton pa je Brazil morao nastaviti igrati s igračem manje. Izvođač najstrože kazne bio je Andres Guardado čiji je udarac obranio brazilski vratar Jefferson.

Taman kada se činilo da će Meksiko uspjeti slaviti protiv peterostrukih prvaka svijeta ukazali su se Ronaldinho i Marcelo. Najprije je u 79., nekad najbolji nogometaš svijeta, pogodio za izjednačenje na 1-1, a samo četiri minute kasnije Marcelo je glavom zabio za potpuni preokret Brazila, i to s igračem manje.

U drugoj najzanimljivijoj utakmici igranoj noćas, momčad Sjedinjenih Američkih Država pod vodstvom Nijemca Jürgena Klinsmana doživjela je i treći poraz u četiri utakmice, u koliko ih je dosada vodio bivši izbornik Njemačke. Ovoga puta od Amerikanaca su bili bolji nogometaši Ekvadora s 1-0, a jedini pogodak na utakmici djelo je Ayovija u 79. minuti. Spomenimo još da su Ekvadorci nastupili s praktički rezervnom postavom, s obzirom da se u momčadi našlo samo pet standardnih igrača.