Moyes na mukama

Chelsea razbio Manchester United: Hat-trick Samuela Eto'oa

Chelsea je na svojem Stamford Bridgeu u potpunosti nadigrao Manchester United u 22. kolu Premiershipa...

Chelsea je na svom Stamford Bridgeu svladao Manchester United 3-1 u derbiju 22. kola Premiershipa. Junak je bio trostruki strijelac Samuel Eto'o.

Kamerunac je prvi gol na utakmici zabio u 17. minuti, kada je iskosa s desne strane odlično tukao lijevom nogom. Lopta je malo zakvačila Carricka, te je u visokom luku ušla u mrežu.

Chelseajev srednji branič Gary Cahill odigrao je vrlo važnu ulogu kod ostala dva pogotka domaćeg sastava. Prvo je u 45. minuti ubacio oštru nisku loptu prema Eto'u koji ju je iz blizine zabio. U 49. minuti, Cahillov odlični udarac glavom je De Gea jedva obranio, ali je odbijenu loptu Eto'o iz neposredne blizine gurnuo u mrežu.

Chelsea 3-0 Manchester United goals highlights by dm_52338ec23a3ca

Kamerunski 32-godišnji napadač postao je četvrti igrač koji je u Premierligi zabio hat-trick Manchester Unitedu, nakon Bentleyja, Kuyta i Lukakua. Eto'ov je bio najbrži. Ovo je ujedno bio 25. hat-trick nekog afričkog igrača u Premierligi.

Meksikanac Javier Hernandez, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu, postigao je utješni pogodak za goste u 78. minuti. Zabio je u sedam od zadnjih deset nastupa protiv Chelseaja u svim natjecanjima.

Nemanja Vidić u prvoj minuti sudačke nadoknade je zaradio izravni crveni karton. Zanimljivo, to mu je bio peti u Premiershipu, drugi protiv Chelseaja, a ostala tri je dobio protiv Liverpoola.

Spomenimo da je u 86. minuti u igru u sastavu Chelseaja ušao povratnik iz Benfice Nemanja Matić, 1351 dan nakon što je zadnji puta zaigrao za ''bluese'' u engleskom prvenstvu.

Jubilarna 100. pobjeda Mourinha u Premiershipu

Chelseajev trener Jose Mourinho upisao je svoju jubilarnu, 100. pobjedu u Premierligi. Zanimljivo, i prvu je ostvario protiv Manchester Uniteda na Stamford Bridgeu.

Petom uzastopnom pobjedom u prvenstvu, Mourinhova se momčad opet sasvim približila vodećem dvojcu. Za Arsenalom zaostaje dva boda, a za Manchester Cityjem jedan.

Manchester United, koji je i u ovoj utakmici nastupio bez dvojice najboljih, ali već neko vrijeme ozlijeđenih napadača, Robina van Persieja i Waynea Rooneyja, pretrpio je već sedmi poraz ove sezone u ligi. Za vodećim Arsenalom zaostaje 14 bodova i drži skromno 7. mjesto.

Tottenham nastavio uspješnu, a Swansea crnu seriju

Emmanuel Adebayor bio je dvostruki strijelac u gostujućoj pobjedi Tottenhama kod Swanseaja 3-1 u srazu 22. kola engleske Premierlige.

Tottenham je nastavio igrački i rezultatski preporod otkad je vođenje momčadi od Andrea Villas-Boasa preuzeo Tim Sherwood. Pod njegovom palicom su ''spursi'' ostvarili pet pobjeda i jedan remi u prvenstvu u šest nastupa, a ovo im je bila četvrta uzastopna pobjeda, kojom su se bodovno poravnali s četvrtoplasiranim Liverpoolom.

EPL: Swansea City 1-3 Tottenham (all goals... by tapchibongda-TVL

Isto tako, Tottenham je prvi puta od 1960. godine ostvario pet uzastopnih gostujućih ligaških pobjeda!

Momčad iz sjevernog Londona je zasluženo slavila na Libertyju kod Swanseaja. Emmanuel Adebayor je svoj prvi gol na utakmici zabio u 35. minuti, a drugi, za vodstvo 3-0, u 71. minuti. U međuvremenu je Chico u 53. minuti poslao loptu u vlastitu mrežu, a poraz Swanseaja ublažio je Bony u 78. minuti.

Adebayor je u sedam prvenstvenih nastupa zabio pet golova, jednako koliko i cijele prošle sezone u 25 odigranih utakmica.

Swansea je produbio krizu rezultata. Ovo mu je bila sedma utakmica u nizu bez pobjede, a u zadnjih pet osvojio je samo jedan bod. (TS)