Bundesliga: Trijumf Borussije, korak bliže tituli

Nogometaši Borussije Dortmund još su se jedan korak približili naslovu njemačkih prvaka. U prvoj utakmici 25. kola Bundeslige na svome su Signal Iduna Parku svladali Köln s 1-0...

Pogodak odluke u 44. je minuti postigao Poljak Robert Lewandowski s otprilike 15, 16 metara.

Upravo je nevjerojatno što je Borussia sve u nastavku utakmice promašila. Köln je bio pod pravom opsadom, spašavao ga je vratar Michael Rensing, pa dvije stative, ali nijedna lopta više nije završila u mreži.

No, i ovako je Borussia uzela nova važna tri boda i sada, s odigranom utakmicom više, povećala prednost pred Bayerom iz Leverkusena na velikih 15 bodova.

Köln je, pak, novim porazom potvrdio status najlošije momčadi Bundeslige kad su utakmice u gostima u pitanju.

Hrvatski nogometaš Mato Jajalo odigrao je za goste svih 90 minuta, dok je vratar Miro Varvodić i ovom prilikom ostao na klupi.