Možete li vjerovati?

Neviđena katastrofa Uniteda: City ih pregazio sa 6:1 na Old Traffordu!

U derbiju 9. kola engleske nogometne lige Manchester City je na Old Traffordu pregazio United s čak 6-1...

Jedan od najvećih i najbolnijih poraza u povijesti, a definitivno otkako je Premier lige, doživio je Manchester United ove nedjelje na svom Old Traffordu i to protiv mrskog gradskog rivala i najvećeg konkurenta u borbi za titulu - Manchester Cityja!

City je slavio s nevjerojatnih 6:1, a još nevjerojatnije zvuči činjenica da su 'nebesko plavi' mogli zabiti još pokoji zgoditak potpuno razbijenom Unitedu. Junak gostiju bio je Mario Balotelli s dva pogotka, a iznudio je i crveni karton Evansa. Briljirao je i David Silva s jednim pogotkom i nekoliko sjajnih dodavanja, a dva je gola dodao Edin Džeko koji je ušao pred kraj utakmice te jedan Kun Aguero.

Veliki gradski derbi na Old Traffordu u zadnjih pola sata pretvorio se u teški debakl aktualnog prvaka. Gosti su u zadnjih 30 minuta utakmice utrpali momčadi Alexa Fergusona pet pogodaka, a da je bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko u još dvije vrlo izgledne situacije bio precizniji, mogli su dostići katastrofu koju su upravo "crveni vragovi" početkom sezone priuštili Arsenalu.

Momčad koju je na početku susreta na teren poslao Roberto Mancini pokazala je koliko snažan kadar ima Manchester City budući su na klupi ostali igrači poput Samira Nasrija i Edina Džeke, dok su napad gostiju predvodili Agüero i Balotelli. I upravo je kontroverzni talijanski reprezentativac donio prednost gostima u prvom poluvremenu kada je jednu povratnu loptu upućenu od Milnera s lijeve strane lijepo plasirao u donji lijevi kut vratara De Gee.

Ključni moment dvoboja dogodio se na samom početku nastavka kada je Balotelli pored braniča Uniteda Jonnyja Evansa krenuo potpuno sam prema golu, a ovaj ga rukom povukao i srušio. Sucu Marku Clattenburgu nije preostalo drugo nego da Evansu pokaže izravan crveni karton i put u svlačionicu.

City je vrlo brzo uspostavio potpunu dominaciju, a u 60. minuti Balotelli je sjajan nastup upotpunio drugim pogotkom na asistenciju Milnera. Samo devet minuta kasnije njegov kolega u napadu gostiju, Argentinac Agüero, upisuje se u listu strijelaca na precizno dodavanje Richardsa s desnog boka. Nakon vodstva 3-0 menadžer Cityja Mancini iz igre je izvadio do tada najboljeg pojedinca na terenu Balotellija, a posljednjih pola sata ukazao povjerenje Edinu Džeki koji je već u prvom kontaktu s loptom uputio dobar udarac lijevom nogom, a lopta je za samo par centimetara prošla pored lijeve vratnice već svladanog De Gee.

Ipak, malo nadu domaćim navijačima koji su u šoku promatrali što se događa s njihovom momčadi pružio je Fletcher koji je krasno plasiranim udarcem s ruba šesnaesterca pogodio lijeve rašlje gola Manchester Cityja i smanjio na 3-1 desetak minuta prije kraja.

No, u završnici su gosti dotukli najvećeg rivala. Prvo je Džeko na dodavanje Lescotta povisio na 4-1 u 89. minuti. Već u slijedećem napadu obrana Uniteda koja je već bila u potpunom rasulu ponovo je kapitulirala, zabio je Silva na asist Džeke, koji je u 3. minuti sudačke nadoknade na dodavanje upravo Silve svojim osmim premierligaškim golom sezone postavio konačnih 6-1, a sudac Clattenburg je, čini se, označio kraj ranije nego je planirao spasivši dodatne blamaže aktualnog prvaka. Dodajmo, da je u sudačkoj nadoknadi Džeko malo iskosa s lijeve strane neometan propustio zabiti hat-trick.

Na ljestvici strijelaca bosanski centarfor drži treće mjesto. Wayne Rooney i Sergio Agüero imaju gol više.

U sjeni spektakularne utakmice na Old Traffordu Arsenal je nastavio oporavak na ljestvici svladavši Stoke 3-1, premda su gosti držali 1-1 do zadnjih 20 minuta ogleda. No tada je u igru ušao Robin Van Persie i s dva pogotka osigurao nova tri boda "topnicima".