Rapsodija ManUtd-a: Berbatova 'petarda' protiv Kalinićeve momčadi

Dimitar Berbatov postigao je čak pet golova u pobijedi od 7:1 Manchester Uniteda nad Blackburnom

Nevjerojatno poslijepodne Dimitra Berbatova, okrunjeno s čak pet pogodaka, lansiralo je Manchester United do 7-1 pobjede protiv Blackburna u 15. kolu engleske Premierlige.

Nogometaši Alexa Fergusona došli su do najuvjerljivije pobjede ove sezone, a njome su skočili i na čelo premierligaške ljestvice. Istina, možda samo do nedjelje kada dosad vodeći Chelsea gostuje kod Newcastlea.

Mnogo su se puta ove sezone 'Crveni vragovi' mučili na putu do pobjeda, ali u subotu su ostvarili praktički sve što su zamislili. Obrana Roversa kapitulirala je već u drugoj minuti kada je svoj prvi današnji pogodak postigao Berbatov.

Prekinuo je na taj način seriju od čak sedam prvenstvenih utakmica bez gola, ali vjerojatno ni sam nije slutio da će do kraja dvoboja protiv Blackburna još četiri puta matirati Paula Robinsona. S pet je zgoditaka Bugarin skočio i na prvo mjesto ljestvice strijelaca, sada na kontu ima 11 golova, dva više od Carlosa Teveza.

Osim raspoloženog 29-godišnjeg Berbatova, za United su u subotu pogađali i Park Ji-Sung te Nani, ali ne i Wayne Rooney koji je odradio svih 90 minuta, no put do mreže nije pronašao. Zadovoljiti ga zato mogu dvije asistencije. U gostujućoj momčadi u kadru nije bilo hrvatskog reprezentativca Nikole Kalinića.

Podsjetimo, Manchester United za poraz u službenoj utakmici ne zna još od travnja kada ga je s 2-1 pobijedio aktualni prvak Chelsea.

I dok su Unitedovi navijači u subotu slavili, oni njihova gradskog rivala, Manchester Cityja, dobili su novi razlog za ljutnju. Momčad Roberta Mancinija je još jednom kiksala, ovaj put u gostima kod Stoke Cityja. Utakmica je završila rezultatom 1-1, a najvažnije su se stvari dogodile u posljednjih deset minuta. Gosti su poveli u 81. minuti golom Micaha Richardsa, a pobjedu im je u zadnjoj minuti 'ukrao' Matthew Etherington.

Ivan Klasnić ušao je u igru u 70. minuti utakmice svoga Boltona protiv Blackpoola (2-2). Gosti su dotad vodili s 2-0, ali domaći su se do kraja dokopali boda, a za to dio zasluge pripada i hrvatskom napadaču koji je u 89. minuti asistirao Marku Daviesu.

Premiership, 15. kolo:

Bolton - Blackpool 2-2 (Petrov 76, Davies 89 / Evatt 29, Varney 58)
Everton - West Bromwich 1-4 (Cahill 42 / Scharner 16, Brunt 26, Tchoyi 76, Distin 87)
Fulham - Birmingham City 1-1 (Dempsey 53 / Larsson 20)
Manchester United - Blackburn 7-1 (Berbatov 2, 27, 47, 62, 70, Park 23, Nani 48 / Samba 84)
Stoke City - Manchester City 1-1 (Etherington 81 / Richardson 90)
West Ham - Wigan 3-1 (Behrami 34, Obinna 56, Parker 75 / Cleverley 86)
Wolverhampton - Sunderland 3-2 (Foley 50, Hunt 81, Ebansk-Blake 89 / Bent 67, Welbeck 77)

Aston Villa - Arsenal 2-4 (Clark 52, 70 / Aršavin 39, Nasri 45, Chamakh 56, Wilshere 90)