Bavarci se izjednačili s Borussijom

Bayern demolirao Schalke u gostima, Mandžo ponovno zabio!

Nogometaši minhenskog Bayerna protutnjali su Gelsenkirchenom, te su u derbiju 6. kola Bundeslige pobijedili Schalke s čak 4-0. Time se Bayern izjednačio na vrhu s dortmundskom Borussijom...

Poslije šest kola i jedni i drugi imaju po 16 bodova (pet pobjeda i jedan remi), s tim da je Borussija taj remi upisala danas, na gostovanju kod Nürnberga.

Autoritativno i elegantno Bayern je prošao, na papiru teško gostovanje, a prva dva pogotka su Bavarci postigli unutar 100-ak sekundi. I oba su pala nakon udaraca glavom, u 22. i 23. minuti. Prvo je, nakon prekida, Bastian Schweinsteiger krasno skočio među brojnim igračima i zabio za 1-0, a potom je i hrvatski napadač Mario Mandžukić bio precizan glavom, udarcem s deset metara. Tom je prilikom lopta prilično sretno završila u domaćoj mreži.

U završnoj fazi utakmice Bayern je još dva puta slomio Schalkeovu obranu, prvo Franck Ribery u 75., a potom i Claudio Pizarro u 84,. samo tri minute nakon što je zamijenio Mandžukića. Inače, za Hrvata je ovo bio četvrti prvenstveni pogodak. Recimo i da je dvije asistencije, Mandžukiću i Riberyju, upisao austrijski reprezentativac Alaba.

Za Schalke je, pak, ovo bio najgori domaći bundesligaški poraz u posljednje 32 godine. U svibnju 1981. godine je izgubio od Bochuma 6-0. (TS)