Hannover razbio HSV

Bayern bez Mandže uraganski otpuhao Werder: Briljirale skupe rezerve

Nogometaši Bayerna nastavljaju rušiti sve pred sobom u Bundesligi.

U 23. kolu Bayern je na Allianz Areni deklasirao Werder sa 6:1.

Iako je trener Jupp Heynckes na klupi ostavio čak šestoricu igrača koji su startali protiv Wolfsburga u prošlom kolu, uključujući i našeg Marija Mandžukića, to se uopće nije primijetilo. Bayern je lakoćom došao do šeste uzastopne pobjede i ukupno 19. u prvenstvu. Pred Borussijom Dortmund koja je odigrala utakmicu manje sada ima ogromnih 18 bodova prednosti.

Arjen Robben je u 25. minuti iskoristio ubacivanje Philippa Lahma, utrčao ispred Francka Riberyja i zabio za 1:0. Samo četiri minute kasnije Nizozemac je iz slobodnog udarca asistirao Javiju Martinezu za novi gol. U 44. minuti je nakon prekršaja na Mariju Gomezu crveni karton dobio Sebastian Prödl i kola su za goste definitivno krenula nizbrdo.

Na startu drugog poluvremena u igru je ušao naš Mateo Pavlović kojem je to bio debi za Werder, ali neće ga pamtiti po dobrom. Već u 49. minuti mu je pobjegao Gomez i ubacio pred gol gdje je Theodor Gebre Selassie nespretno ugurao loptu u vlastitu mrežu. Samo dvije minute kasnije se i sam Gomez upisao u strijelce nakon dodavanja Riberyja.

U 58. minuti je Kevin de Bruyne postigao utješni gol za goste. Bayernu je to prvi primljeni pogodak nakon pet kola u kojima je sačuvao mrežu netaknutom, odnosno nakon 576 minuta. U samoj završnici su Ribery i Gomez učinili uvjerljivijom pobjedu Bavaraca koji su poklonili lijepi dar trener Heynckesu koji je slavio 1000. utakmicu u Bundesligi, što kao igrač, što kao trener.

Mandžukić uopće nije ulazio u igru, a Pavlović je dobio žuti karton nakon prekršaja na Robbenu.

szólj hozzá: Bayern Munich 6-1 Werder Bremen ,Bundesliga (

Hannover je s 5:1 razbio HSV koji je propustio priliku približiti se četvrtoplasiranom Eintrachtu samo na bod. Mame Biram Diouf je u sedmoj minuti doveo Hannover u vodstvo, a samo četiri minute kasnije je s bijele točke izjednačio Rafael van der Vaart. No, sve nakom toga je bilo na strani Hannovera za koji su zabijali Szabolcs Huszti (iz penala), dvaput Didier Ya Konan i na kraju Mohammed Abdellaoue. Milan Badelj je odigrao cijelu utakmicu za HSV, dok Ive Iličevića nije bilo u sastavu.

Mainz i Wolfsburg su odigrali neodlučeno 1:1, a Vukovi su još i dobro prošli s obzirom da su od 30. minute igrali bez isključenog Alexandera Madlunga. Već u 34. minuti je zbog toga iz igre izašao naš Ivica Olić koji je ustupio mjesto braniču Simonu Kjaeru. Ivan Perišić je, pak, ušao s klupe u 87. minuti.

Mainz je, inače, poveo već u petoj minuti golom Nikija Zimlinga, a Wolfsburg je izjednačio deset minuta kasnije preko Nalda.

Bundesliga, 23. kolo:

Bayern - Werder 6:1 (Robben 25, Martinez 29, Gebre Selassie 49-ag, Gomez 51, 89, Ribery 86 / De Bruyne 58)
Hannover - HSV 5:1 (Diouf 7, Huszti 39 - 11m, Ya Konan 45, 68, Abdellaoue 85 / Van der Vaart 13 - 11m)
Augsburg - Hoffenheim 2:1 (Ji 45, Mölders 79 / De Camargo 90)
Mainz - Wolfsburg 1:1 (Zimling 5 / Naldo 15)
Stuttgart - Nürnberg 1:1 (Traore 51 / Feulner 77)
Schalke - Fortuna Düsseldorf 2:1 (Matip 29, 81 / Bellinghausen 56)