Dugo se mučili

VIDEO - Barca se provukla uz penal i crveni: Messi donio tri boda!

Nogometaši Barcelone slavili su na vrućem gostovanju kod gradskog rivala Espanyola 1:0 u 31. kolu španjolskog prvenstva pogotkom Lionela Messija iz kaznenog udarca u 77. minuti.

Barcelona je vrlo teško stigla do četvrte uzastopne pobjede zahvaljujući kojoj je privremeno preskočila madridski Atletico na vrhu ljestvice.

Bila je to vrlo otvorena utakmica u kojoj su oba gradska rivala propustila dosta izglednih situacija za postizanje gola, sve do 77. minute, kada je sudac dosudio penal za Barcu, jer je Espanyolov branič Javi Lopez igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Messi je bio miran s bijele točke i zabio je svoj 23. ligaški gol ove sezone u 24. nastupu u Primeri.

Vratar domaćina Kiko Casilla dobio je crveni karton sedam minuta prije kraja utakmice, jer je rukama izvan svog kaznenog prostora zaustavio Messija.