Real otišao na tri boda

Barca s Messijem pala u San Sebastianu: Martino isključen u tunelu!

Barcelona je izgubila s 3:1 na gostovanju kod Real Sociedada u 25. kolu Primere…

Real Sociedad poveo je autogolom Alexa Songa u 34. minuti. Nakon centaršuta s desne stane, Gorka Urkola je tukao glavom, lopta je pogodila Songa i završila u mreži Barcelone.

Na udaru kritike: Evo kako je trener Barce objasnio svoje čudne poteze!

Real siguran bez Ronalda i Modrića: Pogledajte fantastičan gol Balea!

Lionel Messi izjednačio je četiri minute kasnije, no domaćin ponovno dolazi u vodstvo golom Antoinea Griezmanna u 54. minuti nakon sjajne asistencije Carlosa Vele. Konačnih 3:1 postavio je David Zurutuza pet minuta kasnije, a asistent je bio Griezmann.

Trener Barcelone Gerardo Martino isključen je u poluvremenu utakmice. Martino se verbalno obrušio na glavnog suca Fernándeza Borbalána u tunelu stadiona, a ovaj mu je pokazao crveni karton. Martino je navodno protestirao zbog žutog kartona koji je dobio Marc Bartra. Argentinac se razljutio jer je, prema njegovom mišljenju, jedan od igrača Sociedada zbog sličnog prekršaja prošao bez kartona. Barcu je u drugom poluvremenu s klupe vodio pomoćni trener Jorge Pautasso.

Real Sociedad 3-1 Barcelona (All Goals) 22... by ourmatch

Glavni katalonski mediji slažu se kako je Barcelona odigrala vrlo lošu partiju te je zasluženo izgubila tri boda koja bi je u konačnici mogla stajati gubitka prvenstva. Prvi na udaru je Martino kojeg optužuju da je sastavio odveć „eksperimentalnu“ momčad. Usprkos tomu što se radilo o vrlo važnoj utakmici, Argentinac je odmarao neke igrače. Martino je sastavio udarnu momčad bez šest bitnih igrača (Alba, Alves, Mascherano, Xavi, Cesc i Alexis), od kojih je samo Alba ozlijeđen, a ostali su sjedili na klupi. Fabregas i Alexis ušli su u drugom dijelu utakmice, ali nisu uspjeli promijeniti tijek iste.

Barcelona je ostala na 60 osvojenih bodova i sada zaostaje za vodećim Real Madridom tri boda. Atletico Madrid u nedjelju gostuje u Pamploni kod Osasune i može se bodovno izjednačiti s Realom.

Primera, 25. kolo:

Real Sociedad - Barcelona 3-1 (Song 32-ag, Griezmann 54, Zurutuza 59 / Messi 36)

Celta - Getafe 1-1 (Rafinha 59 / Lafita 21)

Real Madrid - Elche 3-0 (Illarramendi 34, Bale 72, Isco 81)